چگونه انگلیسی را مناسب صحبت کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان یاد می دهد که چگونه انگلیسی را مناسب صحبت کنیم ؟ این کار به این معنی است که در هر شریاطی بتوانید از زبان مخصوص همان زمان و مکان استفاده کنید. با ما باشید تا بفهمید چطور انگلیسی را مثل یک فرد Native صحبت کنید.

چگونه انگلیسی را مناسب صحبت کنیم
چگونه انگلیسی را مناسب صحبت کنیم

اما چگونه انگلیسی را مناسب صحبت کنیم :

۱

با افراد تحصیل کرده صحبت کنید. تحصیلات بهترین جواب برای یادگیری زبان نیست اما به هرحال آدمهایی که تحصیلات زیادی دارند اغلب گیرایی قوی ای برای قوانین گرامری و نحو دارند. صحبت با افراد تحصیل کرده، خواه معلمین، اعضای خانواده یا غریبه ها باشند، راهی خوب برای احساس کردن این است که انگلیسی مناسب به چه شکل است.

  • تلاش کنید گوش کنید که این افراد چگونه لغات خود کنار هم قرار می دهند- لبهایشان چگونه تکان می خورد، تلفظشان چگونه است و قافیه و آهنگ کلامشان به چه صورت است.
  • حالا تلاش کنید از شیوه ی صحبت کردن آنها تقلید کنید. شاید در ابتدا عجیب و ناشیانه به نظر بیاید اما با تمرین به طبیعت دومتان تبدیل خواهد شد.

۲

به نوارها گوش کنید. یک راه خوب برای بهتر کردن تلفظتان اینست که به نوارهای صوتی یا پادکست ها گوش کنید، در اینها می توانید بشنوید که یک گویشور بومی انگلیسی چگونه لغاتش را کنار هم قرار می دهد.

  • اگر دوست داشته باشید می توانید حتی نوار را نگه داشته و لغات را بعد از آنها تکرار کنید تا به درستی ادایشان کنید.

۳

پایان کلمات را تلفظ کنید. یک اشتباه متداول که بسیاری از گویشوران بومی و غیر بومی انگلیسی مرتکب آن می شوند اینست که انتهای کلمات را تلفظ نمی کنند.

  • برای مثال بجای اینکه بگویند going می گویند goin یا بجای اینکه بگویند making می گویند makin.

۴

از فحش دادن بپرهیزید. به همه ی ما در مدرسه یاد داده بودند که استفاده از فحش زشت است، با اینحال اکثر ما بیش از میزانی که نیاز داشته باشیم فحش می دهیم. استفاده ی منظم از فحش یا زبان رکیک باعث تأثیری خوب نمی شود، مخصوصاً در حضور فردی مؤدب.

توسعه ی دایره واژگانتان باید به شما کمک کند تا لغاتی جایگزین برای ابراز خود بیابید. اگر بتوانید دایره واژگان خود را توسعه دهید، می توانید فحش دادن تحت هر شرایطی را حذف کنید- و وقتی به این نتیجه رسیدید، اغلب متوجه خواهید شد که در اکثر شرایط روزانه اصلا نیازی به فحش دادن نیست.

تلاش کنید از این نکته ها استفاده کنید.