چطور به زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد چند نکته را بررایتان بررسی می کند تا بدانید چطور به زبان ژاپنی تسلط  پیدا کنید؟ برای اینکه به زبان ژاپنی و مکالمه زبان ژاپنی مسلط شوید حتما این راه ها را در نظر داشته باشید.

چطور به زبان ژاپنی تسلط  پیدا کنید؟
چطور به زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید؟

اما چطور به زبان ژاپنی تسلط  پیدا کنید؟

۱

حرفه ای شدن در Hiragana و Katakana بعد از یادگیری اصول گرامر ژاپنی. تعداد زیادی از منابع یادگیری زبان ژاپنی برای خارجی ها از romaji (الفبای رومی) به عنوان راهنمای تلفظ استفاده می کنند. این فقط تا حدی موثر است — نوشتار ژاپنی تقریباً هرگز از romaji استفاده نمی کند؛ بلکه، از ترکیبی از hiragana، katakana و kanji استفاده می کند‌. دانستن دو تای اول درها را به روی دانستن سومی می گشاید، مهارت های سواد شما را در ژاپنی می سازد، و شما را قادر می سازد تا در JLPT شرکت کنید.

۲

Kanji را بیاموزید (کاراکترهای چینی). اگر هدف شما روان شدنِ کلی در نوشتار و گفتار ژاپنی است، باید حداقل ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ Kanji را برای سوادِ کاربردی بدانید. بهترین روش یادگیری این ها از طریق دروس رسمی نمره گذاری شده، فلش کارت ها، و تمرین فشرده است.

  • افراد ژاپنی تحصیل کرده و درس خوانده احتمال دارد که تا ۱۰۰۰۰ Kanji را بدانند. Kanji لغات قرضی را از چینی به ژاپنی ارائه می کند، و از آن ها برای تشخیص لغات مشابه در تلفظ اما متفاوت در معنا و مترادف ها استفاده می شود، از آن ها در اسامی، نقش های گرامری، و لغات مخصوص استفاده می شود.
  • Kanji ژاپنی اغلب در معنا و استفاده از کاراکترهای چینی متفاوت است، همان طور که در چینی معاصر و کره ای استفاده می شوند. یادگیری این که چه طور چینی بخوانید لزوماً در ژاپنی به شما کمک نخواهد کرد.

۳

  • تلاش کنید تا دایره ی لغات خود را گسترش دهید. روش های مختلف برای افراد مختلف جواب می دهند:

فلش کارت، کتاب، حفظ کردن، مانگا،  و غیره. چک کنید که چه چیزی برای شما در دسترس است.

۴

  • تا جایی که امکان دارد به ژاپنی گوش کنید. در مرکز اجتماعات ژاپنی محله ی خود داوطلبانه شرکت کنید، با مردم ژاپنی دوست شوید، تلویزیون ژاپنی، فیلم، تئاتر، انیمیشن، و کلیپ های یوتیوب را تماشا کنید، به موسیقی ژاپنی گوش کنید — هم مدرن و هم سنتی. اگر شما به زیرنویس های انگلیسی دسترسی دارید، از آن ها استفاده کنید، اما همان طور که ژاپنی تان پیشرفت می کند تلاش کنید تا به آن ها متکی نباشید.

۵

  • سطوح ادب را بدانید. در ژاپنی، لغات و عباراتی که شما می گویید احتمال دارد بسته به این که با چه کسی صحبت می کنید، عوض شود. برای مثال، ‘حال شما چه طور است؟’ می تواند بسته به این که چه قدر مودب هستید به شکل “Genki?” یا “O genki des ka?” گفته شود.