چگونه همانند یک آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟

 

 

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که زبان امزوان بسیاری دوست دارند همانند یک آمریکایی زبان انگلیسی صحبت کنند. اما چگونه همانند یک آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟ اگر این دغدغه شما هم هست پس متن زیر را مطالعه نمایید.

چگونه همانند یک آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟
چگونه همانند یک آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟

پس چگونه همانند یک آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت کنیم؟ :

گام ۱: به نقطه‌ی شروع برگردید

اگر شما حس گیر کردن می کنید، شاید وقت آن است که برگردید و دوباره ارزیابی کنید چرا از همان اول این سفر را شروع کردید.

یک دفتر یادداشت یا دفتر گزارش روزانه در بیاورید. به مدت چند دقیقه دلایل شروع یادگیری خود را بنویسید. بنویسید چرا می خواهید الان یاد بگیرید. جواب های خود را به این سوالات بنویسید:

 • چرا می خواهید با fluency زیاد در صحبت کردن برسید؟
 • سلیس بودن چه چیزی را به زندگی تان خواهد آورد (که بدون سلیس ‌بودن نتوانستید انجام دهید)؟
 • الان درباره ی سفر fluency در صحبت کردن خود چه حسی دارید؟
 • چرا می خواهید به یادگیری ادامه دهید؟
 • وقتی اول تصمیم گرفتید که این زبان جدید را یاد بگیرید؟ چرا می خواستید که این کار را انجام دهید؟ آیا هنوز دلایل مشابه را برای یادگیری دارید؟

واقعاً وقت بگذارید و تمام جواب های خود را بنویسید. نوشتن همیشه به ما کمک می کند تا به قسمت های عمیق مغز خود برویم. نوشتن همچنین به ماکمک می کند جواب های بیش تری به سوال های خود پیدا کنیم.

اگر شما فهمیدید که هدف بزرگ شما برای یادگیری عوض شده است، باید تمرکز مطالعه ای خود را عوض کنید. حتی اگر هدف شما هنوز خیلی مشابه است، همیشه می توانید برنامه ی مطالعه ی خود را به روز کنید و حتی بیش تر متمرکز شوید.

گام ۲: روی هدفی مخصوص تمرکز کنید

به محض این که هدف بزرگ خود را ارزیابی کردید، باید بدانید که چه طور می خواهید مطالعه کنید.

یک دلیلی که خیلی از شاگردان من در سطح متوسط گیر می کنند این است که روش مطالعه ی خود را برای مدتی طولانی عوض نکرده اند.

وقت آن است که برگردید و روتین های کوچک خود را دوباره ارزیابی کنید. به چه روش مخصوصی مطالعه می‌کنید؟ و چه چیزی را مطالعه می کنید؟ به یاد داشته باشید که گام به گام پیش روید، و فقط به قله ی کوه روانی در صحبت کردن زل نزنید.

آیا کتاب گرامر شما دیگر کمک کننده نیست؟ شاید وقت آن رسیده است که برنامه های تلویزیونی سطح Native بیش تری را تماشا کنید. حتی اگر باید دیکشنری خود را دقیقا کنار خود نگه دارید. حتی اگر باید اپیزود مشابه را ۵ دفعه تماشا کنید تا تمام جک ها را بفهمید.

آیا حس می کنید که نمی توانید خود را در موقعیت های مخصوصی ابراز کنید؟ به جاهایی که در آن جا گیر می کنید فکر کنید. به موضوعاتی فکر کنید که وقتی همکاران یا دوستان شما شروع به صحبت درباره اش می کنند، آروز می کنید ای کاش بیش تر می توانستید درباره ی آن ها صحبت کنید. روی دوره ی فلش کارت های خود درباره ی آن موضوع مخصوص تمرکز کنید (یا اگر لازم است فلش کارت های جدید درست کنید).

مثلا من در مورد خود می دانم که وقتی بخواهم Fluent بودنم را تقویت کنم، یادگیری تعریف داستان به زبان خارجی چیزی است که باید روی آن کار کنم. برای داستان تعریف کردن روی یادگیری عبارات مخصوصی تمرکز می کنم. برای مثال، شما می توانید روی حفظ کردن و استفاده از عباراتی مانند این هایی که در پایین آورده شده است تمرکز کنید:

 • ‘The other day I was at the store and…’
 • ‘And then she said,…’
 • ‘And you know what happened next?’
 • ‘I couldn’t believe it but…’
 • ‘Have you heard about the…?’

اگر شما بتوانید عبارات اصلی مانند این ها را به یاد بسپارید، به جزئیات اضافه کردن راحت تر می شود. دیگر نمی خواهد موقع صحبت کردن خیلی سخت فکر کنید. این به شما کمک خواهد کرد که حس Fluent در صحبت کردن بیش تری داشته باید و سلیس تر صحبت کنید.

آن عبارات مخصوصی را به یاد بسپارید که می خواهید به شما کمک کنند تا حس Fluency در صحبت کردن بیش تری داشته باشید.

گام ۳: روی محیط خود تمرکز کنید

واقعاً خود را در موقعیت هایی بگذارید که صحبت به آن زبان را تمرین کنید

فقط به تمرین بیش تر فکر نکنید؛ در واقع بیرون بروید و آن را انجام دهید.

دوباره ارزیابی کنید که آیا افراد فعلی که با آن ها به زبان مقصد صحبت می کنید بهترین افرادی هستند که در رسیدن به هدف روانی در صحبت کردن شما کمک می کنند یا نه.

اگر شما هر روز با همسایه‌ی خود فقط همان ۴ خط دیالوگ را به زبان مقصد داشته باشید (Hi, how are the kids? Great, and yours? Good, we’re all fine. See you later!) شاید لازم باشد که تعدادی تمرین واقعی و عمیق را در برنامه ی خود بگنجانید.

در این جا چیزهای کمی آورده شده اند که شما می توانید برای ایجاد یک محیط یادگیری موفقیت آمیز انجام دهید:

 • کارهای بیشتری را در زبان مقصد انجام دهید

بگذارید همان مثال مشابه را بگوییم: یک دامپزشک که باید بیش تر صحبت کردن را تمرین کند. او می تواند به انجمن دامپزشکان ملحق شود و به کنفرانس های بین المللی برود که اغلب به زبان مقصد هستند. او می تواند دامپزشکان دیگر را به طور آنلاین ملاقات کند، دامپزشکانی که به زبانی که او می خواهد صحبت می‌کنند تا با آن ها تمرین کند و گپ بزند. خلاق باشید- روشی را پیدا کنید تا چیزهایی را ترکیب کنید که از قبل دوست دارید با آن زبان انجام دهید.

 • منابع خود را در دسترس داشته باشید

تمام کتب زبان خود را نزدیک یک صندلی بزرگ و راحت بگذارید، در هر جایی که عاشق خواندن هستید. ipod خود را به ماشین بیاورید. مطمئن شوید که آن را شارژ کرده اید. فلش کارت های خود را دوباره همراه داشته باشید و آن ها را دوره کنید.