چطور روسی را همانند یک روس زبان صحبت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های روسی از مبتدی تا پیشرفته می خواهد به شما نشان دهد که چطور روسی را همانند یک روس زبان صحبت کنید ؟ پس با ما همراه باشید تا روسی را به بهترین شکل ممکن آموزش ببینید.

چطور روسی را همانند یک روس زبان صحبت کنید
چطور روسی را همانند یک روس زبان صحبت کنید

اما چطور روسی را همانند یک روس زبان صحبت کنید :

۱

به دقت به روشی که هر صدا را تلفظ می کنند، گوش کنید. این می تواند به داشتن رونوشتی برای آموزش کمک کند، به خصوص اگر شما لهجه را برای متن می آموزید. احتمال دارد که شما بخواهید چند دفعه به صدای ضبط شده گوش کنید تا صداهایی مخصوص را بفهمید. احتمال دارد شما در یک لیسنینگ فقط روی ‘s’ تمرکز کنید یا در لیسنینگ دیگری روی حروف صدادار تمرکز کنید.

۲

آهنگ روسی را تقلید کنید. آهنگ، یا الگوی هجاهای تکیه دار و بدون تکیه، روی روشی اثر می گذارد که یک لهجه بسیار شبیه حروف تکی می شود. بدون آهنگ درست، احتمال دارد که مشابه شخصی از یک منطقه ی کاملاً متفاوت به نظر برسید. حالت Tom Kaine از دونالد ترامپ را در نظر بگیرید – او اصلاً مشابه لهجه ی نیویورکی ترامپ نبود.

۳

به درجه ی صدا گوش کنید. درجه ی صدا همچنین می تواند روی روشی که یک جمله گفته می شود، اثر بگذارد. شما می توانید درباره ی تغییر درجه ی صدا بخوانید، اما به دلیل تفاوت های جزئی بین لهجه ها، مهم است که آن را برای خودتان بشنوید. یک صدای ضبط شده یا ویدئو را با تنوع جمله ی زیاد انتخاب کنید تا بتوانید روشی را که در آن جملات خبری، پرسشی، و تعجبی در لهجه ای مخصوص گفته می شوند، بشنوید.

  • در روسی، جملات خبری باید یکنواخت تر از انگلیسی باشند. به جای تاکید روی یک لغت به منظور ایجاد معنا، مانند “I do NOT want to go” (با تمام حروف بزرگ که نشان دهنده ی تاکید زیاد روی یک لغت است)، بگویید “I do not want to go”.
  • برای سوالات، تاکید باید روی لغت مورد پرسش باشد.

۴

به تنوع لهجه های روسی گوش کنید. لهجه ای را انتخاب کنید که به شخصیت شما می خورد. لهجه ها نه تنها منطقه را بازتاب می دهند بلکه قشر و دوره ی تاریخی را هم منعکس می کنند. برای مثال، در قرن نوزدهم در روسیه، قشر بالا با فرانسوی خیلی آشنا بود، و اغلب در مکالمات خود از لغات فرانسوی استفاده می کردند. این نوع نکته ی جزئی به شما اجازه خواهد داد تا در یک لهجه عالی شوید.