چگونه آموزش یک زبان را شروع کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که چگونه آموزش یک زبان را شروع کنیم . بسیاری از ما زبان دوم را شروع نکرده ایم. حتی ممکن است که زبان انگلیسی را خوب صحبت کنیم اما دوست داشته باشیم به سراغ زبان سوم برویم. پس حتما این متن را دنبال کنید.

چگونه آموزش یک زبان را شروع کنیم

چگونه آموزش یک زبان را شروع کنیم
چگونه آموزش یک زبان را شروع کنیم

یادگیری زبان پیچیده است؛ این یکی از دلایلی است که من خیلی عاشق آن هستم. شما با چهار مهارت جداگانه اما همچنان مرتبط سر و کار دارید – ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ – که در مقابل با هزاران واقعیت های جداگانه اما همچنان مرتبط در ارتباط هستند – قوانین گرامر، لغات، قوانین تلفظ و غیره. فهمیدن چگونگی کار کردن روی هر کدام از این جنبه ها به طور تکی و کلی در طول نه سال قبل سرگرمی و علاقه ی شدید من بوده است. در حالی که گفتگوی همراه با جزئیات درباره ی هر یک از جنبه های این روش کاملا ..، این باید شما را به خوبی در مسیرتان قرار دهد.

با تلفظ شروع کنید
بزرگ ترین چالش در یادگیری یک زبان خارجی چالش حافظه است. با وجود هزاران لغت و قوانین گرامر برای به یاد داشتن، شما برای حفظ آن چه که می آموزید به تمام کمکی که می توانید دریافت کنید، احتیاج دارید. این جایی است که تمرکزی زودهنگام روی تلفظ وارد کار می شود: اگر شما به علم حافظه توجه کنید، درمی یابید که به یاد داشتن لغاتی که نمی توانید به خوبی تلفظ کنید خیلی سخت تر است. و یکی از دلایلی که زبان های خارجی می توانند گول زننده باشند این است که آن ها پر از لغاتی هستند که تلفظ سختی دارند و به حافظه سپردنشان سخت است. شما می توانید آن چالش را از همان ابتدا با آموزش گوش های خود از بین ببرید. تعدادی مزیت های جانبی هم برای شما خواهد داشت: فهم شنیداری بهتر، صحبت بهتر، فراگیری سریع تر لغات، و گویشورانی بومی که به جای تغییر زبان به انگلیسی به زبان خودشان با شما صحبت خواهند کرد.
پس شما چه طور این کار را انجام می دهید؟ یادگیری تلفظ درست، دو گام اصلی را لازم دارد: اول، شما باید گوش های خود را به شنیدن صداهای جدید زبان مقصدتان آموزش دهید، و دوم این که، شما باید دهان خود را به تلفظ کردن آن ها آموزش دهید. برای گام اول، تعدادی وبسایت وجود دارند که در فرایند شروع مجموعه ای از اپلیکیشن هایی هستند که این کار را برایتان انجام دهد (و طراحی یک راهنمای رایگان برای این که خودتان آن اپلیکیشن ها را برای هر زبانی که من پوشش نمی دهم، ارتقا دهید). برای گام دوم – آموزش دهان خود – من یک مجموعه از ویدئوها و دسته ای از فلش کارت ها را منتشر کرده ام تا در آموزش الفبای آوایی بین المللی (IPA) به شما کمک کند. شما با کمک آن می توانید بیاموزید که تلفظ چه طور در دهان شما انجام می شود (به انگلیسی)، و آن ایده ها را در زبان مقصد خود به کار بگیرید.

هیچ ترجمه ای نباشد
لحظه ای که شما انگلیسی را به طور کامل از مطالعات زبانی خود بیرون می کنید همان موقعی است که شروع می کنید به فکر کردن در زبان مقصد خود. شما می توانید این کار را از همان روز اول انجام دهید. با تصاویر و به تدریج رفتن به طرف تعریف های ساده و و فلش کارت های پر کردن جای خالی شروع کنید (به قسمت زیر رجوع کنید)، و شما می توانید بدون آن گام ذهنی اضافه شده ی ترجمه از و ترجمه به انگلیسی لغات و گرامر یک زبان را به خود آموزش دهید، و در واقع به جای توانایی ترجمه در آن سلیس شوید.

برای لغات و گرامر از دیکشنری استفاده کنید
بسیاری از دیکشنری ها آنلاین رایگان هستند . برخی از آنها دارای فلش کارت هایی هم هستند  که نشان می دهد مطالعه ی یک مفهوم در فواصل زمانی (برای مثال، فقط در روزهای ۱، ۴، ۱۰، ۲۰، ۳۵، ۶۰ و غیره) خیلی موثرتر از مطالعه ی یک باره ی تمام مفهوم است. با این دیکشنری ها می توانید از یادگیری لغت بسیار لذت ببرید.

لغات را به طور موثر انتخاب کنید
زبان شناسی محاسباتی ابزاری جدید را برای مطالعه ی زبان ها در اختیار ما قرار داده است، و آن چه ما یافته ایم این است که یادگیری اولین هزار لغت که در یک زبان پربسامدترین هستند شما را قادر می کند تا ۷۰% از هر متن را هر موقعی که با آن روبه رو می شوید، بخوانید، اما یادگیری هزاران لغت بعدی فقط ۱۰% بیش تر را در اختیار شما قرار خواهد داد (و هزاران لغت بعدی ۴% را فراهم می کند). از این به نفع خود استفاده کنید! اولین هزار یا دوهزار از رایج ترین لغات را بیاموزید، و سپس آن ها را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید. چرا موقعی که فقط می خواهید به سفر بروید زبان آکادمیک بیاموزید؟ چرا موقعی که فقط می خواهید مقالات آکادمیک بخوانید زبان تجارت را بیاموزید؟ انتخاب لغات بر مبنای احتیاجات خود، زمان مطالعه ی شما را موثرتر می کند. پس این در یک زبان جدید چه طور به نظر می سد؟