چگونه شروع به یادگیری زبان ژاپنی کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های متنوع زبان ژاپنی را برای زبان آموزان برگزار می کند. اما امروز بررسی می کنیم که چگونه شروع به یادگیری زبان ژاپنی کنید ؟ پس با ما همراه باشید.

چگونه شروع به یادگیری زبان ژاپنی کنید
چگونه شروع به یادگیری زبان ژاپنی کنید

اما چگونه شروع به یادگیری زبان ژاپنی کنید :

خب پس می‌خواهید صحبت کردن به زبان ژاپنی را یاد بگیرید، اما نمی‌دانید که از کجا شروع کنید؟ این صفحه شما را به جایی که باید از آن شروع کنید راهنمایی می‌کنید. در مقالات بعدی درس‌هایی خواهید دید برای مبتدیان، درس‌های نوشتاری، اطلاعات راجع به تلفظ و درک مطلب، جاهایی که باید دیکشنری و سرویس‌های زبانی را پیدا کنید، اطلاعات راجع به ژاپن، درس‌های صوتی، درس‌های فرهنگی و مقالاتی درباره ی فرهنگ ژاپن.

عجله نکنید و همه ی محتوای موجود را بررسی کنید. مهم است که به هنگام یادگیری زبان با مسائل پایه شروع کنید اما همچنین کاری جذاب و مهیج هم انجام دهید تا شما را برای ادامه با انگیزه نگاه دارد. اگر قصد رفتن به ژاپن را دارید پیشنهاد می‌کنم که خودتان را با درس‌های رایتینگ پایه آشنا کنید. هیراگانا و کاتاکانا دو سیستم نوشتاری بنیادین هستند و یادگیری‌شان راحت است. دانستن چگونگی خواندن اطلاعات پایه (برنامه‌ی حرکت قطارها، اتوبوس‌ها، فهرست غذاها و غیره) به میزان زیادی اعتماد به نفس و استقلال عمل شما را افزایش می‌دهد.

همچنین خیلی مهم است که روی لیسنینگ خود کار کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم که خودتان را با اصوات و قافیه‌های این زبان آشنا کنید. این شما را به قدری جلو می‌برد که بتوانید با یک فرد ژاپنی صحبت کنید. شنیدن صحبت‌های یک نفر به ژاپنی و توانایی برای مناسب پاسخ دادن برای یک مبتدی خیلی ارزشمند است.

من فکر می‌کنم که یک راه عالی برای شروع سفرتان این است که با تعدادی عبارات پایه‌ی ژاپنی آغاز کنید. صرفاً گفتن سلام، صبح بخیر یا عصر بخیر برای شروع خیلی خوب است.

زبان ژاپنی در ابتدا نسبت به زبان بومی‌تان خیلی متفاوت به نظر خواهد رسید اما به قدری که خیلی از آدم‌ها فکر می‌کنند نیست. یک زبان واقعاً منطقی است و وقتی مهارت‌های بنیادین رییدینگ را یاد بگیرید، تلفظ هر لغتی که می‌خوانید آسان خواهد شد. مثلاً بر خلاف انگلیسی، هر لغت در ژاپنی همانطور که نوشته می‌شود تلفظ می‌شود.