چه طور خواندن در زبان فرانسه را شروع کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نشان می دهد که چه طور خواندن در زبان فرانسه را شروع کنیم؟ شاید کسب مهارت Reading در زبان فرانسه سخت تر از مهارت های دیگر باشد. اما با دانستن این روش های می توانید این مسیر را سریع تر بپیمایید.

چه طور خواندن در زبان فرانسه را شروع کنیم؟
چه طور خواندن در زبان فرانسه را شروع کنیم؟

اما چه طور خواندن در زبان فرانسه را شروع کنیم؟ :

بیایید با آن روبه رو شویم. خواندن به یک زبان خارجی، به خصوص فرانسوی، می تواند کاملاً یک کار هراس آور باشد. مانند هر فعالیت جاه طلبانه ی دیگر در زندگی، بهترین کار این است که ابتدا گام هایی کوچک برداشت. از تمام این ها گذشته، قبل از این که شما بتوانید با سر در استخری که به اندازه ی استخر المپیک است شیرجه بزنید، اول باید در استخر بچه ها شنا کنید.

نکات بیش تر در قسمت زیر آورده شده اند.

  • با ترجمه ها بخوانید

موقع خواندن یک متن فرانسوی، مطمئن شوید که یک دیکشنری یا اپلیکیشن ترجمه را در نزدیکی خود داشته باشید. این یکی معمای پیچیده ای نیست اما در هر حال به شما کمک می کند، و تفاوت بین کشمکش با لغات فرانسوی و مغلوب شدن در مقابل آن ها را نشان می دهد.

با این حال سخنی برای هوشیار بودن: بررسی دیکشنری برای پیدا کردن لغتی که متوجه نمی شوید، می تواند ناامید کننده باشد و می تواند لذت خواندن را از بین ببرد. راه چاره اش این است که تلاش کنید تا از ابزارهای ترجمه ی آنلاین استفاده کنید مانند اتصال های جستجوگر وب یا یک دیکشنری که از ابتدا روی کیندل شما سوار شده است. فقط به خواندن ادامه دهید تا به تدریج قادر شوید لغات فرانسوی را شناسایی کنید و همین طور کم تر اپلیکیشن های ترجمه را لازم داشته باشید.

هر موقع که توانستید، تلاش کنید تا کتاب های دوزبانه را پیدا کنید و بخوانید. کتاب های مختلف در یک صفحه ی خود متن فرانسوی را دارند، و در صفحه ی رو به رو ترجمه ی انگلیسی وجود دارد. این نوع از منابع ریدینگ، درک خواندن شما را تقویت می کند، اما به یاد داشته باشید که ترجمه های فرانسوی به انگلیسی نباید لغت به لغت باشند.

شما احتمالاً این را بارها شنیده اید که افراد مبتدی چه طور باید داستان های کودکان را به فرانسوی بخوانند. مطمئناً آن ها بامزه و جالب هستند، اما درخواستم مخالفت با این است.

نصیحت من: به جای کتاب های کودکان، داستان های راحت را انتخاب کنید.

منظورم این است که داستان و لغات استفاده شده در کتاب های کودکان برای استفتده ی روزانه کاربردی نیستند مگر این که برنامه تان این باشد تا با یک لاک پشت جادویی صحبت کنید یا به زودی با یک مورچه به جهانی خارجی بروید.

برای شرکت در کلاس های زبان فرانسه با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.