چگونه از فراموش کردن زبان جلوگیری کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد راه هایی را برای شما به نمایش می گذارد که بدانید چگونه از فراموش کردن زبان جلوگیری کنیم؟ اگر دوست دارید زبانی که یاد گرفته اید را فراموش نکنید این مطلب را از دست ندهید.

چگونه از فراموش کردن زبان جلوگیری کنیم؟
چگونه از فراموش کردن زبان جلوگیری کنیم؟

اما چگونه از فراموش کردن زبان جلوگیری کنیم؟

۱- گویشوران بومی در محدودهی خود را پیدا کنید

بهترین راه تلاش برای پیدا کردن بخشی از شهرتان است که مردم کشور میزبانتان را داشته باشد. چنانچه شهرتان بزرگتر باشد این کار هم ساده‌تر می‌شود (و هرچه کشور میزبانتان پرجمعیت‌تر و دارای جمعیت سیّار باشد)، اما تقریباً هر محدوده‌ی شهری این فرصت را خواهد داشت.

در آن بخش از شهر، کافی شاپ یا رستوران (یا کتابفروشی، یا پارک یا واقعاً هرچیزی) پیدا کنید تا بتوانید شاهد جاری بودن زبانی که دوست دارید یاد بگیرید از درون پنجره‌ها باشید.

غذای خود را به زبان بومی سفارش دهید و با پیشخدمت گپ بزنید. از مالک کتابفروشی بخواهید کتاب‌هایی از کشور زادگاهشان پیشنهاد کند. تلاش کنید! قرار نیست که کله‌ی‌تان را گاز بگیرند، و (به علاوه) از صحبت با کسی که به فرهنگ بومی آن‌ها علاقه‌مند است خوشحال خواهند شد—و حتی خوشحال‌تر خواهند شد که آن را به زبان بومی‌شان انجام دهند.

۲- یک شریک زبان پیدا کنید

آیا مکالمات برای شما حسّ اجبار را دارند؟ پس باید یک ملاقات زبانی را بررسی کنید .

این وقایع که توسط گروه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند، معمولاً هفتگی، دوهفته یکبار یا ماهانه هستند و در اماکنی از پیش تعیین شده مثل کافی شاپ یا رستوران برگزار می‌شوند.

۳- خجالتی نباشید!

می‌دانم برخی از خوانندگان خجالتی از خواندن این ناراحت خواهند شد، اما باید تصمیم بگیرید—آیا برای چندزبانگی خود ارزش قائل هستید یا خیر؟ وقتی به خانه بازگشته‌اید، تمرین دادن به عضلات زبان دومتان تلاش بیشتری می‌طلبد؛ از همه چیز گذشته دیگر غوطه‌ور نیستید.

۴- خودتان یادگیری زبان را بر عهده بگیرید

دست آخر، راه‌هایی مشخص با مرکزیت زبان وجود دارند که شما می‌توانید پس از بازگشت زبان میزبان خود را یاد بگیرید. اگر می‌خواهید تا زمانی که دنبال آن‌ها را می‌گیرید یا تا هر زمان دیگر، مهارت‌های زبانی خود را تازه نگه دارید، این‌ها روش‌هایی واقعاً خوب برای شروع هستند.