چه طور زبان انگلیسی خود را تقویت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هدف نهایی هر زبان آموز را مکالمه روان به زبان انگلیسی می داند. اما چه طور زبان انگلیسی خود را تقویت کنید ؟ شاید این آرزوی بسیاری از زبان آموزان باشد. پس با ما همراه باشید.

چه طور زبان انگلیسی خود را تقویت کنید
چه طور زبان انگلیسی خود را تقویت کنید

ببینیم چه طور زبان انگلیسی خود را تقویت کنید :

قانون ۱: صبور باشید – یادگیری زبان انگلیسی یک فرایند است

مهم ترین قانونی که باید به یاد داشت این است که یادگیری زبان انگلیسی یک فرایند است. زمان بر است، و مستلزم تمرین زیادی است! اگر شما صبور باشید، زبان انگلیسی خود را تقویت خواهید کرد.

قانون ۲: برنامه ریزی کنید

مهم ترین چیز برای انجام دادن برنامه ریختن و دنبال کردن آن برنامه است. با اهداف یادگیری زبان انگلیسیِ خود شروع کنید، و سپس برای موفقیت یک برنامه ی مخصوص بریزید. صبر برای تقویت زبان انگلیسی خود کلید اصلی است، پس به آرامی پیش روید و روی اهدافتان تمرکز کنید. اگر شما با برنامه پیش روید به زودی انگلیسی را به خوبی صحبت خواهید کرد.

قانون ۳: یادگیری زبان انگلیسی را به یک عادت تبدیل کنید

کاملاً مهم است که یادگیری زبان انگلیسی به یک عادت تبدیل شود. به بیان دیگر، شما باید هر روز روی زبان انگلیسی خود کار کنید. لازم نیست که هر روز گرامر را مطالعه کنید. با این حال، شما باید هر روز مطالبی را به زبان انگلیسی گوش کنید، تماشا کنید، بخوانید یا به انگلیسی صحبت کنید – حتی اگر برای مدت زمان کوتاهی باشد‌. خیلی بهتر است که هر روز ۲۰ دقیقه یاد گرفته شود تا این که دو دفعه در هفته و به مدت دو ساعت مطالعه شود.

موارد زیر را نیز حتما به یاد داشته باشید:

  • صبور باشید: به یاد داشته باشید که یادگیری یک زبان فرایندی تدریجی است – یک شبه اتفاق نمی افتد.
  • اهداف یادگیری خود را زود مشخص کنید: شما می خواهید چه چیزی را یاد بگیرید و چرا؟
  • یادگیری را به یک عادت تبدیل کنید: تلاش کنید تا هر رور چیزی یاد بگیرید. خیلی بهتر است که هر روز ۱۰ دقیقه مطالعه کنید (یا بخوانید، یا به اخبار انگلیسی گوش کنید و غیره) تا این که هفته ای یک بار به مدت ۲ ساعت مطالعه کنید.
  • منابع خود را به خوبی انتخاب کنید: شما منابع ریدینگ، گرامر، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ لازم خواهید داشت.
  • روتین یادگیری خود را متنوع سازید: بهترین کار این است که هر روز چیزهای مختلفی انجام دهید تا به برقراریِ ارتباطاتِ متنوع بین هر حیطه کمک کنید تا فعال باقی بمانند. به بیان دیگر، فقط گرامر مطالعه نکنید.
  • دوست پیدا کنید: پیدا کردن دوست برای مطالعه و صحبت کردن خیلی باارزش است و یادگیری زبان انگلیسی با هم می تواند خیلی ترغیب کننده باشد.