چه طور برای امتحانات انگلیسی مطالعه کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نشان می دهد که چه طور برای امتحانات انگلیسی مطالعه کنید ؟ اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را دارید با ما همراه باشید.

اما چه طور برای امتحانات انگلیسی مطالعه کنید :

چه طور برای امتحانات انگلیسی مطالعه کنید
چه طور برای امتحانات انگلیسی مطالعه کنید

همه از امتحان دادن متنفر هستند، اما شما می توانید تکنیک مطالعه ی خود را ارتقا دهید و از آماده نبودن اجتناب کنید. آماده کردن خود و محیط، منظم بودن، و باانگیزه ماندن، شما را برای موفقیت در امتحان به جلو می راند!
خلاصه ی ۱۰ ثانیه ای
۱. شروع خوبی در کلاس داشته باشید. توجه کنید و یادداشت های خوبی بردارید.
۲. در اتاقی آرام مطالعه کنید. وسایل الکترونیکی را خاموش کنید. اگر کمکی می کند فقط موسیقی پخش کنید. مطمئن شوید که راحت هستید و تمام آن چه را که برای مطالعه لازم دارید در اختیار خود دارید.
۳. با نظم و ترتیب باشید. یک راهنمای مطالعه بنویسید. امتحانات و تکالیف قبلی را دوره کنید‌.
۴. تا جایی که امکان دارد زود شروع کنید. روش های خود را تنظیم کنید تا با سبک یادگیری شما و موضوع تناسب داشته باشند.
۵. باانگیزه بمانید. هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه استراحت کنید. کار کردن با بقیه را در نظر بگیرید.
۶٫ در شب قبل به اندازه ی کافی بخوابید. یک صبحانه ی سالم بخورید و یک میان وعده همراه خود داشته باشید.

برنامه ی درسی خود را دوره کنید. متوجه شوید که تمام امتحانات شما چه موقع است و چند نمره دارند. این تاریخ ها را در تقویم یا برنامه ریز خود بگذارید یواشکی سراغتان نیایند!
حداقل یک هفته قبل از شروع هر امتحان، جلسات دوره را برنامه ریزی کنید. به طور ایده آل، شما از قبل چند دفعه دوره هایی کوچک خواهید داشت، و به تدریج زمان را افزایش می دهید که آن موقع به جای این که تمام مطالب را در یک جلسه ی کامل در شب قبل از امتحان با شتاب بیاموزید، مطالعه می کنید. در کلاس حواس خود را جمع کنید. این نیاز به فکر زیادی ندارد اما در واقع توجه کردن در کلاس، موقع امتحان بی اندازه به شما کمک خواهد کرد. در این تله نیفتید که فکر کنید شما به سادگی دانش را ‘جذب’ می کنید؛ یک زبان آموز فعال باشید. تلاشتان این باشد که در ردیف جلوی کلاس بنشینید؛ این تمرکز کردن را راحت تر می کند.

با دقت گوش کنید، چون معلمان اغلب سرنخ هایی مانند این را می دهند: ‘مهم ترین مساله درباره ی این موضوع … است’. یا احتمال دارد که فقط تمرکز را روی لغات و مسائل مخصوصی بگذارند. این کلید اصلی به خوبی امتحان دادن است.