چگونه برای تافل درس بخوانیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به داوطلبین نشان می دهد که چگونه برای تافل درس بخوانیم ؟ این مسیر را قدم به قدم در کنارتان هستیم تا بهترین نمره را از تافل کسب کنیم.

چگونه برای تافل درس بخوانیم
چگونه برای تافل درس بخوانیم

اما چگونه برای تافل درس بخوانیم :

تافل یا آزمون انگلیسی به عنوان زبانی خارجی، امتحانی است که برای سنجش روانی در انگلیسی طراحی شده است. این آزمون چهار بخش دارد: ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ.

۱

به خود زمان زیادی برای آماده سازی بدهید. یادگیری یک زبان زمان زیادی می برد.

۲

به انگلیسی فکر کنید. این کار را همیشه انجام دهید، در هنگام پیاده روی، وقتی برنامه روزانه ی تان را می ریزید، وقتی غذا می خورید. به مرور که بیشتر تمرین می کنید آسان تر می شود.

  • بهترین راه برای به کار بستن مهارتهایتان، داشتن مکالمه با گویشوران بومی است. سایتهای زیادی در اینترنت وجود دارند که رفقای مکاتبه ای و شرکای زبانی ارائه می کنند. می توانید به صورت حضوری ملاقات کنید یا از اسکایپ و سایر سرویس ها استفاده کنید. اگر مایل به جبران لطف طرف مقابل باشید، میتوانید حتی گویشوری انگلیسی زبان را ببینید که می خواهد زبان شما را یاد بگیرد.
  • همچنین می توانید به رادیو، تلویزیون و حتی پداکستهای انگلیسی گوش دهید.

۳

گرامر انگلیسی را یاد بگیرید. گرامر به تنهایی تضمینی برای نمره ی خوب در بخش دستور زبان نیست اما دانستنش مهم است.

۴

یادبگیرید که اجزای کلام انگلیسی را شناسایی کنید. اسم ها، افعال، قیدها، صفات، ضمایر، حروف اضافه و حروف ندا مهمترین ها هستند. همچنین عباراتی وجود دارد که به عنوان اسم، فعل و غیره ایفای نقش می کند.

۵

تا آنجا که می توانید به انگلیسی مطالعه کنید. مجلات، روزنامه ها و مقالات کوتاه، شروع خوبی هستند اما تلاش کنید که خود را به خواندن کتابها برسانید. اگر ایده ی اصلی را متوجه نشوید، بخش ریدینگ سخت ترین قسمت خواهد بود.

۶

تا آنجا که می توانید به انگلیسی بنویسید. اگر رایتینگتان خوب نیست نگران نباشید. فقط بر روی کنار هم قرار دادن پاراگرافهایی کنید که هر کدام ۵ تا ۶ جمله دارند. به تمرین پیش نویسی یا ساماندهی رایتینگ خود با استفاده از نمای کلی یا سایر تکنیکها کنید. اگر نقشه داشته باشید خواهید دید که نوشتن یک قطعه ی خوب، راحت تر است.