چگونه با اعتماد به نفس در آزمون FCE شرکت کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آزمون FCE در ایران می باشد و به شما نشان می دهد که چگونه با اعتماد به نفس در آزمون FCE شرکت کنیم؟

اما واقعا چگونه با اعتماد به نفس در آزمون FCE شرکت کنیم؟

چگونه با اعتماد به نفس در آزمون FCE شرکت کنیم؟
چگونه با اعتماد به نفس در آزمون FCE شرکت کنیم؟

۱- از آماده بودن خود مطمئن شوید
یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها قبل از هر امتحانی فکر کردن به این است که آیا شما به اندازه‌ی کافی برای آن امتحان تمرین کرده‌اید یا نه. هیچ چیز بدتر از این نیست که داخل جلسه‌ی امتحان شوید و احساس کنید که به اندازه‌ی کافی نمی‌دانید!
پس برای موفق شدن در این زمینه – از قبل به خود زمان خوبی را اختصاص دهید تا به درستی آماده شوید و اصلاحات را انجام دهید. برنامه‌ای را سازمان‌دهی کنید تا در اوج بمانید. زمانی که موقع امتحان شود، شما اعتماد خواهید داشت که کارها به بهترین شکل انجام دادید تا برای آن آماده شوید.

۲- تمرین کنید
دانستن این که انتظار چه چیزی را داشته باشید در کاهش عصبی شدن واقعاً می‌تواند به شما کمک کند، پس تا جایی که می‌توانید سؤالات را در موقعیت امتحانی تمرین کنید.
این نه تنها به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را ارتقا دهید – بلکه همچنین کمک می‌کند تا با کار کردن در موقعیت‌های سخت‌گیرانه‌ی امتحانی آشنا شوید و حواستان باشد. تقلب نکنید، و مطمئن شوید که قوانین را با جدیت دنبال می‌کنید! از این که همان کار را کردید خوشحال خواهید شد.

۳- روز خود را برنامه‌ریزی کنید
همان‌طور که امتحان نزدیک‌تر می شود، شما می‌خواهید تا شروع کنید به فکر کردن درباره‌ی روز امتحان واقعی.
بله، ما می دانیم که این فکری وحشت‌آور است – اما برنامه‌ریزی برای روز واقعی امتحان، چیزها را راحت‌تر می‌کند، لازم به گفتن نیست که مسائل را کاربردی‌تر هم می‌کند. از قبل جزئیات را چک کنید – امتحان در چه ساعتی برگزار می شود؟ محل برگزاری امتحان کجا است؟ چه طور به آن جا خواهید رسید، و باید چه چیزهایی را با خود ببرید؟
فهمیدن تمام جزئیات کوچک به این معنا است که همان طور که موقع امتحان نزدیک می شود شما می‌توانید کمی راحت‌تر باشید.

۴- روز قبل…
قبل از این که بدانید، روز قبل از امتحان فرا خواهد رسید.
یک چیز است که شما مسلما نمی خواهید در این روز انجام دهید. و آن انجام اصلاحات است.
دقایق آخر آماده کردن جلسات، اغلب فقط احساس پریشانی و حتی استرس بیش تر را برای شما دارد. پس به جای خواندن کتب، کاری آرامش دهنده و لذت بخش انجام دهید. بدوید یا قدم بزنید، با دوستان استراحت کنید، یا صرفاً اوقات خود را در خانه سپری کنید.