چگونه آزمون آیلتس را بدهیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به داوطلبین آیلتس نشان می دهد که چگونه آزمون آیلتس را بدهیم . شاید این مراحل ساده به نظر برسند اما بهتر است حتما آنها را به کار ببرید.

چگونه آزمون آیلتس را بدهیم
چگونه آزمون آیلتس را بدهیم

اما چگونه آزمون آیلتس را بدهیم

آزمون آیلتس، امتحانی است برای زبان انگلیسی که توسط بیش از ۱٫۴ میلیون نفر در سرتاسر دنیا به طور سالانه داده می شود. آیلتس یعنی سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی. آزمونی برای زبان انگلیسی است که توانایی زبان انگلیسی فرد را در اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدیدنگ و رایتینگ می سنجد.

۱

تصمیم بگیرید که در کدام آزمون شرکت کنید. دو نوع آزمون وجود دارد: مدول دانشگاهی و مدول تمرین عمومی. نوع دانشگاهی آن معمولاً توسط افرادی داده می شود که می خواهند وارد کالج یا دانشگاهی انگلیسی زبان شوند. نوع عمومی آن غالباً توسط افرادی داده می شود که می خواهند به خارج از کشور و برای مثال بریتانیا یا استرالیا مهاجرت کنند. با اینحال برخی از دوره های آموزشی نیازمند نوع عمومی این آزمون است نه نوع دانشگاهی آن. پیش از شرکت در آزمون، بررسی کنید.

۲

مرکز آزمون آیلتس خود را انتخاب کنید. بیش از ۸۰۰ مرکز آزمون آیلتس در دنیا وجود دارد پس باید نزدیک شما هم یکی باشد. در ایالات متحده ی آمریکا ۴۹ مرکز در ایالات و ۴۷ مرکز در بریتانیا و استرالیا وجود دارد. به علاوه در بیش از ۱۳۰ کشور دیگر مراکز آزمون وجود دارند. می توانید فهرستی کامل با اطلاعات تماس برای هر کدام در سایت www.ielts.org پیدا کنید.

۳

در نزدیک ترین مرکز آزمون برای امتحان نامنویسی کنید. آیلتس در سرتاسر دنیا عرضه می شود و برخی مراکز آزمون تا دوبار در ماه آزمون را برگزار می کنند، پس شاید بتوانید چند تاریخ محتمل را انتخاب کنید. فقط از ثبتنام زود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید تاریخی را که میخواهید در زمان پر کردن فرم انتخاب کنید.

۴

مطمئن شوید که مدارک صحیح را برای ثبتنام در اختیار دارید. باید فرم درخواست کامل را به مرکز آزمون بدهید؛ دو عکس پاسپورتی اخیر که رنگی و عین هم باشند و یک کپی از پاسپورت یا مدرک شناسایی که باید در زمان شرکت در آزمون معتبر باشد.