چگونه شروع به فکر کردن در زبان آلمانی کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان آلمانی که در حال یادگیری زبان آلمانی هستند نشان می دهد که چگونه شروع به فکر کردن در زبان آلمانی کنیم ؟ پس با ما همراه باشید تا تکنیک های این مسئله را با هم ببینیم.

چگونه شروع به فکر کردن در زبان آلمانی کنیم
چگونه شروع به فکر کردن در زبان آلمانی کنیم

چگونه شروع به فکر کردن در زبان آلمانی کنیم

۱- خودتان را با زبان آلمانی محاصره کنید

شما با محاصره‌ی دائمی خود با زبان آلمانی باعث غوطه‌وری کامل خو در این زبان خواهید شد. بدون آنکه متوجه باشید تلفظ، ساختار جمله، دستور زبان و واژگان جدید را یاد خواهید گرفت. می‌توانید به هنگام آشپزی، موسیقی را در پس‌زمینه پخش کنید یا وقتی درس می‌خوانید رادیوی آلمانی را روشن کنید. غوطه‌ور شدن در این فرآیند یادگیری عاملی کلیدی است چون یکی از ساده‌ترین کارها برای انجام است اما خیلی مؤثر می‌باشد. حتی اگر همه‌ی توجه خود را معطوف برنامه نکنید باز هم یاد خواهید گرفت.

۲- از طریق مشاهده یاد بگیرید

یادگیری از طریق مشاهده، طبیعی‌ترین راه برای یادگیری است. با مشاهده است که به‌عنوان نوزادان زبان مادری خود را یاد گرفتیم و جای تعجب دارد که چرا یادگیری به این شیوه را فراموش کردیم. اگر صبر داشته باشید و از طرق مشاهده یاد بگیرید، لغات آلمانی به جای اشاره به زبان بومی شما، معنای خودشان را خواهند داشت. در حالت ایده‌آل باید بیخیال دیکشنری دوزبانه شده و دیکشنری آلمانی بخرید.

۳- با خود بلند صحبت کنید
صحبت کردن با خود به آلمانی نه تنها شما را در ذهنیت زبان آلمانی قرار می دهد، بلکه باعث می شود تا به چگونگی صحبت کردن خود گوش کنید. این شما را مجبور می کند تا هر خطایی را در تلفظ تصحیح کنید و یافتن اشتباهات گرامری را راحت می کند. موقعی که شما بلند صحبت می کنید درباره ی آن چه که همان روز انجام دادید و آن چه که می خواهید روز بعد انجام دهید، صحبت کنید. هدف شما این است که موقع بلند صحبت کردن در راحت ترین حالت باشید و به راحتی جملات را بسازید. به محض این که شما موقع صحبت با خود احساس راحتی کردید، آگاهانه شروع کنید به فکر کردن درباره ی فعالیت های روزانه ی خود و این که در طول روز در اطراف شما چه می گذرد. تلاش کنید تا تلفظتان خیلی صحیح باشد! خود را در مسیری سریع قرار دهید تا جملات واضح و پیچیده بسازید و سپس فعالانه درباره ی روز خود فکر کنید.

برای شرکت در کلاس زبان آلمانی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.