چه طور از نمره ی GMAT برای گرفتن پذیرش در کالج استفاده کنید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب بررسی می کند که چه طور از نمره ی GMAT برای گرفتن پذیرش در کالج استفاده کنید؟ اگر شما هم قصد دارید در آزمون GMAT شرکت کنید حتما این متن را تا انتها دنبال کنید.

چه طور از نمره ی GMAT برای گرفتن پذیرش در کالج استفاده کنید؟
چه طور از نمره ی GMAT برای گرفتن پذیرش در کالج استفاده کنید؟

اما نمره GMAT را چگونه در رزومه خود استفاده کنیم؟

GMAT یا آزمون پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت دو دفعه در سال برگزار می شود. نتایج امتحان GMAT تا پنج سال معتبر است. با این حال، بعضی از دانشکده های تحصیلات تکمیلی یا کسب و کار اصرار دارند که شاگردان، نتایج اخیرِ GMAT خود را برای پذیرش نشان دهند. دلیلش این است که مسئولان اعطای پذیرش معمولاً نتایج امتحان GMAT داوطلبان را مقایسه می کنند.

شاگردان موقع فرستادن درخواست برای یک دانشکده ی تحصیلات تکمیلی یا کسب و کارِ به خصوص می توانند نمره ی GMAT خود را با بقیه مقایسه کنند تا متوجه جایگاهشان شوند. این مقایسه برای آن دسته از شاگردانی که مدتی قبل در امتحانات GMAT شرکت کردند و حالا می خواهند از نتایج خود برای اخذ پذیرش در خارج از کشور استفاده کنند بهترین است.

علاوه بر این، شرکت کنندگان می توانند درصد نتیجه ی GMAT خود را محاسبه کنند. شرکت کنندگان همچنین می توانند با مقایسه ی نتایج داوطلبان سه سال قبل، کار مشابه را انجام دهند. این می تواند عملکرد آن ها را در مقایسه با بقیه در امتحان مشخص کند یا شانس پذیرش آن ها را در موسسات مورد علاقه شان افزایش یا کاهش دهد.

برای درک بهتر نمره بندی ازون GMAT حتما مطلب آزمون GMAT را بخوانید

آیا نمره ی GMAT من کافی است؟

شرکت کنندگانی که در امتحانات GMAT قبول شده اند می توانند از نتایج خود به عنوان مرجعی برای مقایسه با نمرات ارزیابی رایتینگ تحلیلی استفاده کنند. نمرات ارزیابی رایتینگِ تحلیلی توسط مسئولان منتخب دانشگاه ها استفاده می شوند تا عملکرد شرکت کننده را بر مبنای دانش و استفاده اش از زبان انگلیسی بررسی کنند. نکاتی ویژه را برای کسب نمره ی خوب در GMAT بقاپید و مطالعه کنید.

به محض این که شرکت کنندگان نتایج امتحان غیر رسمیِ GMAT خود را دریافت کردند یا می توانند استفاده از آن ها را انتخاب کرده یا لغوشان کنند. بنابراین، شرکت کنندگان این حق انتخاب را دارند که به طور رسمی از بهترین نمرات GMAT خود برای پذیرش استفاده کنند و آن هایی را که فکر می کنند به اندازه ی کافی خوب نیستند از دور خارج کنند. یک نمره ی GMAT خوب معمولاً نزدیک به یا بالای ۶۰۰ در نظر گرفته می شود. پس، اگر شرکت کنندگان می خواهند این نمره را کسب کنند می توانند نمرات قبلی خود را لغو کرده و برای شرکت در آزمون GMAT دیگری درخواست بدهند. شرکت کنندگان بعد از کسب نمره ی امتحانیِ مورد علاقه ی خود می توانند نتیجه را همراه با درخواست پذیرش خود به دانشکده های تصیلات تکمیلی یا کسب و کار بفرستند.