چگونه از اینترنت برای آموزش زبان بهره ببریم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که چگونه از اینترنت برای آموزش زبان بهره ببریم و بتوانیم راندمان یادگیری زبان را بالا ببریم.

چگونه از اینترنت برای آموزش زبان بهره ببریم
چگونه از اینترنت برای آموزش زبان بهره ببریم

اما چگونه از اینترنت برای آموزش زبان بهره ببریم

همانطور که اطلاعات اخیر نشان می‌دهد، پرکاربردترین زبان در اینترنت انگلیسی است که در بیش از نیمی از صفحه‌های وب مورد استفاده قرار گرفته است. آن صفحه‌ها هر گونه سبک زبان انگلیسی مانند تجاری، محاوره‌ای، گزارشات علمی، اخبار، ورزش، مناظره، گویش‌های محلی و بیشتر را پوشش می‌دهد که همین باعث می‌شود اینترنت یک منبع ایده‌آل برای یادگیری تعاملی باشد.

کار نیکو کردن از پر کردن است

درحالیکه دسترسی به جدیدترین کتاب‌ها یا روزنامه‌های انگلیسی ممکن است آسان نباشد، همیشه می‌توانید از اینترنت برای پیدا کردن محتوا درباره‌ی تقریباً هر موضوعی استفاده کنید. یادگیری زبان انگلیسی‌تان را با خواندن کتاب‌ها یا مقالات روزنامه‌ها، گوش دادن به رادیو یا پادکست‌ها و تماشای ویدئوهای زنده‌ از تلویزیون و فیلم، تمرین کنید.

کلاس درسی بدون دیوار

شما می‌توانید از اینترنت برای شکل بخشیدن به مطالعات زبانی خود استفاده کنید. اگر برای مثال زبان انگلیسی را می‌آموزید تا به تعطیلات بروید، می‌توانید به دنبال اطلاعات جزئی درباره‌ی مکان‌هایی که قرار است ببینید، بگردید. یا اگر زبان را محض شغلتان یاد می‌گیرید، می‌توانید درباره‌ی بخشی که کار می‌کنید بیشتر متوجه شوید، شامل: لغات و عبارات مصطلح و واژگان فنی مخصوص به صنعت.

فرهنگ باز

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از اینترنت برای حمایت از یادگیری زبانتان اینست که تا چه حد می‌تواند به شما کمک کند فرهنگ کشوری دیگر را متوجه شوید. این مخصوصاً وقتی درست است که نوبت تماشای ویدئو به صورت آنلاین می‌رسد. تماشای اخبار از جمله پوشش ورزشی یا برنامه‌های محبوب تلویزیونی می‌تواند به شما کمک کند تا دنیا را از چشم یک کشور دیگر ببینید و به شما بصیرتی می‌دهد که چگونه فرهنگش از فرهنگ شما متفاوت است.

ارتباطات زمان واقعی

اما احتمالاً هیجان‌انگیزترین فرصتی که اینترنت برای یادگیرندگان زبان انگلیسی فراهم می‌کند، توانایی برقراری ارتباط در زمان واقعی با گویشوران بومی است. استفاده از تماس‌های تصویری، پیغام‌های فوری و گروه‌های آنلاین به این معناست که شما می‌توانید در مکالمات و مناظره‌های زنده شرکت کنید که یک راه عالی برای تمرین انگلیسی گفتاری و نوشتاری‌تان است.