چگونه در آموزش زبان از تکنولوژی استفاده کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که همیشه از استفاده از تکنولوژی پیشقدم بوده است امروز به زبان آموزان نکاتی را بیان می کند که بدانند چگونه در آموزش زبان از تکنولوژی استفاده کنیم.

چگونه در آموزش زبان از تکنولوژی استفاده کنیم
چگونه در آموزش زبان از تکنولوژی استفاده کنیم

اما چگونه در آموزش زبان از تکنولوژی استفاده کنیم

ریدینگ

ما با ظهور آیپدها، تبلت‌ها و خواننده‌های الکترونیکی مانند کیندل به تجربه‌ی مطالعه‌ی تعاملی‌تری عادت کرده‌ایم که مشخصه‌ی خارق‌العاده‌ای برای زبان‌آموزان انگلیسی است. خاصیت‌هایی مانند کلیک برای تعریف، سازندگان دایره واژگان و دانلود کردن کل متن با لمس یک دکمه، همه و همه برای زبان‌آموزی که مخصوصاً به دنبال راهی جالب و مؤثر برای بهبود ریدینگ و رایتینگ خود می‌گردد، مفید است. می‌تواند به شما کمک کند تا دایره واژگان خود را گسترش دهید و شما را در معرض ساختار‌های جملات مختلف قرار می‌دهد.

رایتینگ

یکی از شناخته‌شده‌ترین پیشرفت‌های تکنولوژیکی برای رایتینگ، پردازشگر ساده‌ی لغت می‌باشد. ابزارهای ساده مانند دیکشنری و فرهنگ جامع به نویسندگان کمک می‌کنند تا دایره واژگان خود را وسعت بخشند، این در حالیست که وارسی‌کننده‌های املا و گرامر برای پیدا کردن و تصحیح خطاها مفید هستند. حرکت رو به جلو به سمت عصر اینترنت و گروه‌های آنلاین یک کانال پراستفاده برای زبان‌آموزانی است تا ارتباط برقرار کنند و از یکدیگر استفاده‌ی لغات مکتوب را بیاموزند. این همچنین جایگزین فوق‌العاده‌ایست برای آن‌هایی که فرصت صحبت کردن به صورت رو در رو با گویشور بومی را ندارند.

لیسنینگ

به عنوان صداهای ساده بر روی نوار کاست شروع کردند و کتاب‌های صوتی امروزی بر جهان ادبی چیره شده است. همانطور که در بررسی جهانی‌مان بر روی ۶۰۰۰ زبان‌آموز انگلیسی متوجه شدیم، ۴۴% پاسخگرها اعلام کردند که اسپیکینگ سخت‌ترین جنبه‌ی یادگیری زبان انگلیسی است. وقتی نوبت بهبود هر دوی مهارت‌های درک مطلب و اسپیکینگ می‌شود، یادگیری وسیع به شدت توصیه می‌شود. خواندن متن و گوش‌دادن همزمان به آن راهی فوق‌العاده‌ای برای شروع کردن است و قابلیت Whispersync کیندل برای تکنولوژی صوتی دقیقاً برای این مقصود طراحی شده است.

اسپیکینگ

دادن مزیت برقراری ارتباط با گویشوران انگلیسی در مکالمات زندگی واقعی به زبان‌آموزان که احتمالاً هیجان‌انگیزترین (و آینده‌نگرانه‌ترین) پیشرفت تکنولوژیکی در حوزه‌ی یادگیری زبان است به صورت اسکایپ و فیستایم درآمده است. ابزاری مانند کنفرانس‌های تصویری نیز که به معلمین فرصت اتصال کلاس‌های دیگر در سرتاسر دنیا را می‌دهد، از جانب سایر مدرسین و دانش‌آموزان پشتیبانی شده است.