نوشتن رزومه به زبان انگلیسی

نوشتن رزومه به زبان انگلیسی
اگر مدرک تحصیلی شما دکترا یا حتی بالاتر باشد ولی resume خوبی را طراحی نکرده باشید ، شاید افرادی با شرایطی پایین تر از شما هم بتوانند رقیب شما باشند. نحوه نوشتن رزومه به زبان انگلیسی دارای قوانینی است که می تواند در استخدام شدن شما بسیار موثر باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش روش نوشتن رزومه به زبان انگلیسی را به شما نشان می دهد تا هیچ اطلاعاتی را که از دید کارفرما مهم است از دست ندهید.
هدف از نوشتن رزومه به زبان انگلیسی
رزومه یا CV شما شاخصی برای تصمیم گیری است پس باید نکات زیر را نشان دهد:
می توانید نیاز های سازمان و کارفرما را پاسخ دهید.
صلاحیت و تحصیلات لازم را دارید.
تجربه کافی برای شغل دارید.
ترتیب نوشتن رزومه به زبان انگلیسی
معمولا بهتر است ترتیب اطلاعات به صورت زیر باشد:
مشخصات فردی
راه های تماس
مهارت های کلیدی
سابقه تحصیلی و حرفه ای شما
علایق شخصی
Refrence ( شرکت ها یا کسانی که می توانند حرف های شما را تصدیق کنند – شرکت های کاری قبلی و .. )
این ترتیب قابل تغییر است. خیلی ها می پرسند که آیا ما باید رزومه خود را برای هر شرکت تغییر دهیم. تغییر کل رزومه لازم نیست اما باید سعی کنید برای هر شرکتی اطلاعاتی را در ابتدا قرار دهید که مهم تر است. خودتان را جای کارفرما بگذارید. مثلا برای یک آموزشگاه زبان حتما داشتن سابقه کاری بسیار مهم است.
طول رزومه
مختصر و مفید باشد. نوشتن یک تا دو صفحه خوب است اما سعی کنید بیش از سه صفحه بیشتر نباشد. بیش از حد اطلاعات زیاد به آن اضافه نکنید. معمولا کارفرما ها نیاز به اطلاعات زیاد ندارند بلکه نیاز دارند کلیت شما را از رزومه تان بفهمند.

نوشتن رزومه به زبان انگلیسی
نوشتن رزومه به زبان انگلیسی

در زیر نمونه نوشتن رزومه به زبان انگلیسی را را می توانید ببینید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.