امتحان آیلتس: چه طور سریع تر بنویسید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در مورد تند نویسی در آیلتس و اینکه در امتحان آیلتس: چه طور سریع تر بنویسید این متن را برایتان ترتیب داده است. پس با ما باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

در مورد امتحان آیلتس: چه طور سریع تر بنویسید چه باید بدانید:

امتحان آیلتس: چه طور سریع تر بنویسید
امتحان آیلتس: چه طور سریع تر بنویسید

۱. نوشتن را به یک انتخاب تبدیل کنید
ذهن خود را برای اقدام به نوشتن شرطی کنید. افکار منفی که شما را از نوشتن باز می دارد، حذف کنید. اگرچه درست است که نوشتن در ابتدا می تواند هراس آور باشد، شما می آموزید که بر آن غلبه کنید و به محض این که نوشتن را به یک انتخاب تبدیل کنید، چالش را می پذیرید.

۲. اهداف نوشتاری واقع گرایانه داشته باشید
به عنوان یک مبتدی قابل درک است که شما نتوانید مقاله ای ۳۰۰ لغتی را یک دفعه تمام کنید. انتظار پیشرفت خیلی زود را در نوشتنِ خود نداشته باشید. شما با تمرین و آموزش در برنامه ی دوره ی آنلاین آیلتس، فرایند نوشتن را خواهید فهمید و می آموزید که چه طور ایده های خود را با زمان لازم سازمان دهی کنید. با ارتباط ایده ها و انباشتن موضوعات برای مقاله ی خود شروع کنید. نوشتن یک مقاله ی حداقل ۱۰۰ لغتی را شروع کنید تا بتوانید اجازه دهید که ایده هایتان آزادانه در حرکت باشد و یک مقاله ی ۳۰۰ لغتی را به اتمام برسانید.

۳. یک طرح کلی درست کنید
ایده های خود را سازمان دهی کنید. نوشتن یکی از بهترین روش های بالا بردن سرعت نوشته تان است. لازم نیست که طرح کلی شما با جزئیات همراه باشد. فقط به آن چه که می خواهید بنویسید، فکر کنید. لیستی از نکات مخصوصی که باید از عهده شان برآیید تهیه کنید و با سازمان دهیِ آن ها یک جریان منطقی ایجاد کنید. تکنیک دیگر این است که لغات اصلی را در هر موضوع یادداشت کنید تا موقعی که بعداً شروع به نوشتن کردید ایده های بیش تری تولید کنید.

۴. یک زمان سنج تنظیم کنید
برای بالا بردن سرعت نوشتنِ خود روشی بهتر از تمرین با یک زمان سنج نیست. این به شما اجازه می دهد تا معیاری داشته باشید که برای سازمان دهی ایده های خود، نوشتن آن ها، و ویرایش محصول نهایی چه قدر زمان لازم دارید.

۵. هر روز نوشتن را تمرین کنید
به جز نوشتن تمرین ها در کلاس آنلاین آیلتس، این که خودتان هم تمرین کنید مهم است. حداقل یک ساعت در روز را به کار کردن روی مهارت های نوشتاریِ خود اختصاص دهید. درباره ی علایق خود یا مسائل اخیر بنویسید. نوشتن را می توان یاد گرفت. شما فقط باید تمرین کنید و به پیشرفت مهارت های خود متعهد باشید.