تافل چگونه نمره دهی می شود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این سوال پاسخ می دهد که تافل چگونه نمره دهی می شود؟ اگر شما هم به دنبال جواب این سوال هستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

تافل چگونه نمره دهی می شود؟
تافل چگونه نمره دهی می شود؟

اما تافل چگونه نمره دهی می شود؟

امتیاز دهی تافل در مقیاس ۰-۱۲۰ است. چهار قسمت در تافل ibt وجود دارد، ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ، و رایتینگ، که هر قسمت حداکثر ۳۰ بارم دارد. پس، نمره دهی تافل چگونه است؟ نمره ی هر قسمت به طور متفاوتی حساب می شود. موقعی که شما گزارش نمره ی تافل خود را دریافت می کنید، شامل نمره ی کلی تافل شما (از ۱۲۰) و چهار امتیاز با مقیاس برای هر قسمت تافل خواهد بود. این همچنین شامل بازخوردی کلی خواهد بود از این که نمره ی تافل شما نسبت به جواب هایتان به چه معنا است.

قسمت های ریدینگ و لیسنینگ چه طور امتیاز دهی می شوند؟

امتیاز قسمت های ریدینگ و لیسنینگ توسط یک کامپیوتر داده می شود. همان طور که سوالات انتخاب های چهار گزینه ای هستند، قسمت های ریدینگ و لیسنینگ تافل در نمره دهی بسیار صریح هستند. شما یا گزینه ی درست را انتخاب می کنید، یا نمی کنید. به این دلیل، امتیاز دهی دوباره، جز گزینه های این قسمت ها نیست.

نمره ی قسمت اسپیکینگ تافل چه طور داده می شود؟

چون قسمت اسپیکینگ تافل به طور کامل بر مبنای ضبط جواب های شما است، باید توسط یک شخص نمره داده شود. یعنی نتایج و نمره ی شما بر مبنای عقیده ی نمره گذار از جوابتان و این که چه قدر خوب با الزامات ETS مطابق است، خواهد بود.

قسمت رایتینگ تافل چه طور نمره دهی می شود؟

نمره ی قسمت رایتینگ تافل قبلاً به طور کامل توسط مردم داده می شد، اما الان ETS از ترکیب نمره دهی دستی انسان و نمره دهی کامپیوتری استفاده می کند. از طرف وبسایت رسمی تافل ETS:

“امتحان تافل برای دو تمرین قسمت رایتینگ از امتیاز دهی خودکار به عنوان مکملِ کار امتیاز دهی انسان استفاده می کند. ترکیب قضاوت انسانی برای محتوا و معنا، و نمره دهی خودکار برای ویژگی های زبان شناسی، اطمینان از نامتناقض بودن، و امتیاز دهی برای کیفیت.”

این یعنی قسمت رایتینگ تافل شما همچنین می تواند برای بررسی و نمره دهیِ دوباره فرستاده شود. برای یادگیری بیش تر درباره ی چگونگی انجام دوباره ی نمرات اسپیکینگ و رایتینگ روی http://englishsimple.org/free-toefl-help/rescoring-your-toefl/ کلیک کنید.

برای شرکت در کلاس تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.