فردا آزمون آیلتس دارم امروز چه کنم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بارها این سوال را از زبان آموزان شنیده است که فردا آزمون آیلتس دارم امروز چه کنم؟ با استرس و تنش فراوان و معمولا عدم تمرکز بسیاری با این شرایط روبرو شده اند. باید چه کار کرد؟ با ما همراه باشید تا کارهایی که می توانید انجام دهید را بهتر بشناسید.

فردا آزمون آیلتس دارم امروز چه کنم؟
فردا آزمون آیلتس دارم امروز چه کنم؟

اما فردا آزمون آیلتس دارم امروز چه کنم؟ :

دانش آموزان معمولا این سوال را از ما می پرسند که “فردا آزمون آیلتس دارم امروز چه کنم؟”

خب خوشبختانه در نقطه ای هستید که آمادگی کامل برای آزمون آیلتس را دارید.

واقعیت این است که شما در آن روز نمی توانید در روز آخر چیزی یاد بگیرید که نمرات تان را تحت تاثیر قرار دهد .بهرحال ممکن است اقداماتی انجام دهید که در روز بعد به عملکردتان آسیب برساند. شما باید از هفته ی آخر خصوصا روز آخر بعنوان فرصتی جهت آمادگی ذهنی استفاده کنید. در یکی دو ماه قبل از امتحان، باید به یادگیری استراتژی های آزمون برای هر چهار بخش یک به یک توجه داشته باشید. سپس دو سه هفته قبل از آزمون، باید این استراتژی ها را جهت تمرین کافی بکار ببرید.

تمرین کافی آزمون چیست؟

این از داوطلبی به داوطلب دیگر تفاوت می کند، اما شما احساس می کنید که این استراتژی ها طبیعی هستند. با گذراندن آزمون آیلتس، این استراتژی ها به عادت تان تبدیل می شوند. بعلاوه، در ماه های نزدیک آزمون باید سطح کلی انگلیسی تان را تقویت کنید.پس از همه آیلتس آزمون انگلیسی است!

این به معنای صرف تلاش آگاهانه جهت توسعه ی مهارت های گفتاری، نوشتاری، شنیداری، درک مطلب و واژگان است. بنابراین فرض کنید تمام کارهایی که می توانستید انجام دهید را انجام داده اید، اینکار همان کاری است که باید روز قبل از آزمون آیلتس انجام دهید:

  • هیچ تمرینی برای آزمون انجام ندهید.
  • خود را در یک فعالیت انگلیسی که انگیزه ی مثبت در شما ایجاد می کند مانند فیلم مورد علاقه، نمایش تلویزیونی یا کتاب غرق کنید.
  • با صدای بلند با خود یا دوستتان در مورد یک فیلم، نمایش یا کتاب گفتگو کنید.
  • یک ساعت ورزش کنید. این ورزش می تواند قدم زدن، دویدن یا بازی باشد.اجازه دهید ذهنتان آرام شود!
  • تمرکز کنید. بسیاری از موفق ترین دانش آموزان آیلتس فواید مدیتیشن در رابطه با آزمون خود را به شما توصیه می نمایند.
  • بطور مرتب غذاهای سالم بخورید.