زبان ایسلندی

زبان ایسلندی
سرزمین یخ ها یا Iceland کشوری کوچک با طبیعتی زیبا و جمعیتی حدود ۳۲۹۰۰۰ نفر می باشد. زبان ایسلندی Icelandic نام زبان رسمی ایسلند می باشد. زبان ایسلندی Icelandic یکی از زیر مجموعه های زبان North Germanic می باشد که بسیار به زبان نروژی شبیه است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش زبان کشور آب و یخ و آتش فشان ها را به شما معرفی می کند.

زبان ایسلندی
زبان ایسلندی

نکته جالب در مورد زبان ایسلندی این است که این زبان یک زبان جزیره ای و منزوی است و به همین دلیل تغییرات کمی در این زبان اتفاق افتاده است و به همین دلیل برای بچه هایی که در کشور ایسلند به مدرسه می روند خواندن متن هایی که حتی در قرن ۱۲ میلادی نوشته شده اند نیز آسان است.
در قرن هجدهم زبان ایسلندی بسیار تحت تاثیر زبان دانمارکی قرار گرفت و به همین دلیل جنبشی شکل گرفت که در مقابل این نفوذ ایستادگی کند و از آن زمان تا حالا این راه همچنان ادامه دارد. معمولا مردم ایسلند آموزش زبان ایسلندی را بسیار مهم می دانند و از وارد کردن کلمات جدید به زبانشان جلوگیری می کنند و به جای آن اقدام به ساخت واژگان جدید می کند.
در الفبای Icelandic سی و دو حرف وجود دارد که علاوه بر این ۳۲ حرف ۳ حرف دیگر برای کلمات خارجی استفاده می شوند.
اولین کسانی که ایسلند را به عنوان مکانی برای زندگی انتخاب کردند وایکینگ ها Viking های نروژی بودند. اما بعد از آن کار های ادبی بسیار زیادی در قرن ۱۲ و ۱۳ میلادی نوشته شد که به غنی تر شدن این زبان کمک می کند.
شاید برایتان جالب باشد که کلمه به عنوان ” لطفا ” در Icelandic وجود ندارد و مردم بسیار راحت با یکدیگر صحبت می کنند.
با نرخ بیکاری ۵% کشور ایسلند از مناطق خوب اروپا برای زندگی است البته به شرط اینکه بتوانید آب و هوای سرد قطبی را تحمل کنید و همچنین دوست داشته باشید از شفق های قطبی لذت ببرید شاید بد نباشد بدانید که پایتخت کشور ایسلند شهر Reykjavik می باشد. اگر نتوانستید آن را تلفظ کنید زیاد به خودتان سخت نگیرید چون خیلی ها این مشکل را دارند.