بالا بردن نمره آیلتس به ۷ و بالاتر

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به روش ها و تکنیک هایی برای بالا بردن نمره آیلتس به ۷ و بالاتر اشاره می کند. اگر چه آیلتس تا نمره ۵ الی ۵٫۵ چندان دشوار نیست اما برای نمره های بالاتر میزان زمان و انرژی شما به صورت تصاعدی بالاتر خواهد رفت. پس با ما برایدیدن این نکات همراه باشید.

بالا بردن نمره آیلتس به ۷ و بالاتر چطور امکان پذیر است؟

شما کتاب ها را خریده اید، آموزش های ویدئویی را تماشا کرده اید، و میلیون ها وبلاگ را خوانده اید. گرفتن نمره ی ۶٫۵ یا ۷ در امتحان آیلتس در آخر این هفته نباید خیلی سخت باشد درست است؟

اما شما هم مانند هزاران نفر دیگر این حقیقت افتضاح را متوجه شده اید که هر چه قدر در قسمت های لیسنینگ و ریدینگ عملکردی عالی داشته باشید، بالا بردن نمره تان تا حتی ۰٫۵ در قسمت های رایتینگ و اسپیکینگ واقعاً می تواند خیلی سخت باشد!

چرا چنین چیزی روی می دهد؟ خب، نمرات لیسنینگ و ریدینگ تا حد زیادی به دانش در حیطه ی لغات و گرامر بستگی دارد. این دانش معمولاً در طول سال های زیادی مطالعه کسب می شود. همچنین، در قسمت های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس، جواب یا درست است یا غلط پس فهمیدن آنچه اشتباه پیش رفته نسبتاً راحت است.

با این حال، رایتینگ و اسپیکینگ مهارت هستند، یعنی بیشتر به تمرین بستگی دارند تا دانش. اگر گویشور بومی نباشید یا اگر روش های پیچیده تری را که جواب های رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس طبق آنها نمره دهی می شوند متوجه نشوید ارزیابیِ اینکه شما چه قدر خوب آن مهارت ها را انجام می دهید هم سخت تر می شود.

افراد زیادی نمی توانند نمره ی آیلتس خود را بالا ببرند چون مورد مشابه را بارها تکرار می کنند و انتظار نتایجی مختلف را دارند. متاسفانه، حقیقت این است که سال های زیادی که انگلیسی را خواندید به علاوه ی کتاب های آیلتس کمی که دارید هرگز برای بالا بردن نمرات آیلتس شما در رایتینگ و اسپیکینگ کافی نخواهد بود.

آنچه که شما واقعاً لازم دارید یک معلم است. نه فقط هر معلمی، بلکه شخصی که شایسته باشد تا دقیقاً بگوید اشتباهتان کجا است. یک معلم خوب تمرین های درستی از اسپیکینگ آیلتس را در اختیار شما قرار داده و بازخوردی شخصی را که برای بالا بردن نمره ی رایتینگ آیلتس خود لازم دارید ارائه می دهد. در واقع، دلایل خیلی بیشتری وجود دارد که چرا درس خواندن با یک معلمِ خوب نتیجه می دهد.

پنج روش که یک معلم خوب می تواند در بالا بردن نمره ی آیلتس به شما کمک کند

۱-         استفاده ی درست از گرامر ۲۵% از نمره ی شما را هم در رایتینگ و هم در اسپیکینگ شامل می شود. یک معلم آیلتس خوب رایج ترین اشتباهات گرامری شما را می گوید و تشویقتان می کند تا خودتان آنها را تصحیح کنید.

۲-         البته بعضی از اشتباهات اجتناب ناپذیر هستند. مهمترین مورد این است که صحبتتان را متوجه شوند، چون نوشتن یا صحبت کردن انگلیسی به شکلی منسجم یکی از الزامات اساسیِ کسب نمره ای خوب در آیلتس است. وقتی مطلبی غیر منسجم را نوشتید یا گفتید یک معلم خوب به شما اجازه می دهد تا آن را متوجه شوید و از شما می خواهد آن را دوباره بیان کنید.

۳-         دیکشنری ها شامل لغات زیادی هستند اما دانستن این قضیه که کدام ها اغلب استفاده می شوند و کدام ها در موقعیتی مانند امتحان آیلتس مناسب هستند همیشه راحت نیست. یک معلم خوب لغاتی را پیشنهاد می کند که به شما کمک کنند تا ایده های خود را در قسمت های رایتینگ و اسپیکینگ امتحان بهتر توضیح دهید.

۴-         یک معلم آیلتسِ خوب می داند نمرات آیلتس چه طور محاسبه می شوند و بازخورد خود را روی مهارت هایی کلیدی مانند نقل بیان و ارتباط ایده ها متمرکز می کند. اینها مهارت هایی هستند که کسب کردنشان زمان کمتری می برد و می توانند باعث بیشترین افزایش در نمره ی آیلتس شما شوند.

۵-         در نهایت، یک معلم آیلتسِ خوب انگیزه ایجاد می کند، چون روی مواردی تاکید می کند که شما به خوبی انجامشان می دهید و از لحاظ حرفه ای به شما کمک می کند تا نمره ی آیلتس خود را بالا ببرید. بنابراین، یک معلم خوب مربی خوبی هم است – و شما نمی توانید چنین چیزی را از کتاب یا وبسایت داشته باشید!

چه طور یک معلم آیلتسِ خوب پیدا کنید

پس حالا که آماده هستید تا برای استخدام یک معلم پول خرج کنید، از کجا بدانید شخصی که می خواهید استخدام کنید همان شخص مورد نظر است که نمره ی آیلتس شما را تا حد زیادی بالا می برد؟

یکی از مشکلات این است که هیچ مجوزی برای آموزش آیلتس وجود ندارد. به جای آن، شما باید به دنبال شخصی با پیش زمینه ی آموزشیِ عالی باشید که بتواند دانش خوبی از معیار نمره دهی آیلتس را نشان دهد. از پرسیدن سوالات رک نهراسید مانند اینکه قبلاً به چند نفر از زبان آموزان آیلتس آموزش داده اید؟ و برای بالا بردن نمره ی آیلتس معمولاً چه توصیه ای به زبان آموزان خود می دهید؟ شما مشتری هستید و قبل از هزینه کردن نباید برای بررسی مدارک حرفه ای معلم درنگ کنید.

بعضی از روش های رایج یافتن معلم در ادامه آورده شده است:

۱-         تابلوی اعلانات آنلاین

این اولین انتخاب بیشتر افراد است برای اینکه به دنبال یک معلم خصوصی بگردند. سایت های “طبقه بندی شده ی” عمومی مانند Craigslist وجود دارد و کشورها و شهرهای زیادی هم معادلی بومی برایش دارند. فقط مطمئن باشید که سوالات بالا را می پرسید!

۲-         مدارس زبان

اغلب شهرهای بزرگ حداقل یک مدرسه ی زبان دارند که دوره ی آیلتس را ارائه می دهند. با این حال، هشیار باشید که اگر شما آیلتس را گروهی بخوانید احتمالاً همه ی مزایای بالا را تجربه نخواهید کرد. قبل از اینکه برای هر دوره ثبت نام کنید، بپرسید که آیا به تسک های رایتینگ شما نمره داده شده و تصحیح می شوند یا نه، و از این مورد اطمینان حاصل کنید که تمرین های اسپیکینگ با معلم انجام می شود یا نه.

۳-         ممتحن های آیلتس

دانستن این مورد مهم است که ممتحن های آیلتس اجازه ندارند تا جایگاه مربوط به ممتحن بودن خود را در شغل آموزگاریِ خود افشا کنند. با این حال، بعد از اینکه شما با معلم آیلتس خود ملاقات کنید آنها معمولاً به شما می گویند که به عنوان ممتحن هم کار می کنند یا نه. اگر آنها نگفتند فقط بپرسید!

۴-         معلمان آنلاین

یکی از مزایای داشتن معلم آنلاین این است که انتخاب های شما دیگر محدود به معلمانِ منطقه ی بومی خود نیست و حالا می توانید از بهترین های جهان انتخاب کنید! بعضی ها نگران هستند که مطالعه ی آنلاین مشابه آموزش حضوری نیست، اما اگر شما تا به حال از Skype یا Google Docs استفاده کرده باشید می دانید که پیغام رسان های فوری و ابزارهای ویرایشی می توانند در واقع به شما کمک کنند تا حتی بیشتر هم از تجربه بهره ببرید.

مقالات مرتبط

اشتباهات متدوال Spelling در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به اشتباهات متدوال Spelling در آیلتس اشاره می کند که زبان آموزان باید سعی کنند از انها مخصوصا در بخش رایتینگ آیلتس اجتناب کنند. به بخشی از مهم ترین این اشتباهاات توجه کنید. اشتباهات متدوال Spelling در آیلتس را ببنید: املا برای دانش آموزان آیلتس من نگرانی بزرگی ایجاد می کند. ۲۵ درصد […]

استراتژی های اصلی لیسینیگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به استراتژی های اصلی لیسینیگ آیلتس که باید برای موفقیت در آزمون آیلتس به کار بسته شود را مرور می کنیم. برای این کار این مقاله کامل را مورد اشاره قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید. استراتژی های اصلی لیسینیگ آیلتس را ببینیم: مهارتهای لیسنینگ برای موفقیت در بخش لیسنینگ آیلتس […]

ده سوال پرتکرار در مورد آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به ده سوال پرتکرار در مورد آیلتس اشاره می کند که ممکن است برای هر زبان آموزی پیش بیاید. پس با ما همراه باشید تا بتوانید هر دانش آموز در مورد دوره ی آیلتس برخی پرسش ها را در ذهن دارد که باید به جواب واضح، درست و دقیق آن دست یابد. آنها […]

تسک ۲ رایتینگ آیلتس: Agree or Disagree Question و نمونه رایتینگ

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این متن به تسک ۲ رایتینگ آیلتس: Agree or Disagree Question و نمونه رایتینگ اشاره می کند که برای شما به عنوان داشتن یک معیار مناسب برای مقایسه می تواند مفید باشد. پس با ما همراه باشید. تسک ۲ رایتینگ آیلتس: Agree or Disagree Question و نمونه رایتینگ را ببینید: تسک ۲ رایتینگ آیلتس: سوال […]

۸ اشتباه رایج در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۸ اشتباه رایج در آیلتس اشاره می کند که شاید خود شما هم آنها را مرتکب شوید. پس سعید کنید قبل از شرکت در آیلتس این مطلب را بخوانید و آن را به کار ببرید زیرا بعد از آزمون آیلتس ممکن است برایتان چندان مفید نباشد. ۸ اشتباه رایج در آیلتس را ببینید: ما هر […]

آیا برای نمره ۷ آیلتس آماده هستید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز این مسئله را مورد بررسی قرار می دهد که آیا برای نمره ۷ آیلتس آماده هستید؟ آیا می توانید نمره ۷ را بگیرید یا هنوز نیاز به کسب امادگی بیشتر هستید. ما تمام استرتژی های لازم را در اختیارتان قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید. اما آیا برای نمره ۷ آیلتس آماده هستید؟ […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ