آیلتس بریتیش است یا امریکن

آیلتس بریتیش است یا امریکن

تقریبا بر همه زبان آموزان مبرهن است که زبان انگلیسی دارای دو لهجه British – American می باشد. هر کدام از این لهجه ها دارای تلفظ ها مختلف ، دیکته های مختلف و گرامر مختلف می باشد. اما نکته ای که بسیار در کلاس های آیلتس پرسیده می شود این است که آیلتس بریتیش است یا امریکن ؟ جواب های زیادی به این سوال داده می شود که تقریبا همه آنها نظرات شخصی است و هیچ منبع رسمی از ان حمایت نمی کند. اما آموزشگاه زبان ایران آکسفورد جواب سوال آیلتس بریتیش است یا امریکن را از نظر کسانی که آن را طراحی کرده اند می دهد.

آیلتس بریتیش است یا امریکن
آیلتس بریتیش است یا امریکن

مراکز رسمی آیلتس چه می گویند ؟

IDP Australia ، British Council و Cambridge همه در وب سایت رسمی آیلتس Ielts.org بیان می کنند که اگر چه تمامی طراحان آیلتس از کشور هایی هستند که دارای زمینه بریتیش هستند ، آزمون آیلتس طوری طراحی شده است که بین المللی باشد و قسمت Listening آن ترکیبی از همه لهجه های استرالیایی ، کانادایی ، نیوزاندی ، امریکایی و بریتانیایی می باشد تا برای همه عادلانه باشد. پس مطمئن باشید که آیلتس هم American  است وهم British  .

آیا من هم می توانم از هر لهجه ای در قسمت Writing و Speaking استفاده کنم؟

شما هم می توانید از هر لهجه ای که بیشتر به آن مسلط هستید در آیلتس استفاده کنید. اما یک نکته بسیار مهم در این بخش وجود دارد و آن حفظ ثبات است. یعنی این که اگر شما از ابتدا لهجه و یا Spelling بریتیش استفاده کردید بهتر است که با همان لهجه ادمه دهید. اگر نمی دانید کلمه ای که دارید استفاده می کنید دارای چه تلفظی است و یا دو تلفظ دارد یا نه حتما یک دیکشنری مناسب همانند Oxford و یا لانگمن استفاده کنید.

برای شرکت در دوره های آموزش آیلتس ، تماس با آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را فراموش نکنید.