نمره بندی IELTS

آزمون آیلتس
آزمون آیلتس

نمره بندی IELTS

آزمون آیلتس برای زبان آموزانی که قصد مهاجرت و یا تحصیل در دیگر کشور ها را دارند بسیار مهم به حساب می آید. شناخت نمره بندی IELTS در ایم بین برای کسانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند مهم به حساب می آید. در آزمون آیلتس نمره ای که به زبان آموز داده می شود بین ۱ تا ۹ می باشد. هر کدام از ۴ مهارت listening, reading, writing, speaking دارای نمره جداگانه می باشد و نمره کل نیز میانگین این نمرات است. نمره های ممکن است عدد کامل ۱، ۲، ۶ و… باشد و یا بین دو نمره باشد( ۴٫۵ ، ۵٫۵، ۷٫۵) . در زیر آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند تعریف هر نمره را برای شما ارائه دهد تا دید بهتری نسبت به این نمرات داشته باشید.

نمره بندی IELTS

  • نمره ۹

این نمره در درجه پیشرفته زبان به حساب می آید. کسی که این نمره را می گیرد به صورت کامل به زبان انگلیسی آشنایی دارد و می تواند به صورت مناسب ، روان ، دقیق و با درک کامل از زبان انگلیسی خود استفاده نماید.

  • نمره ۸

این نمره سطح بسیار خوب به حساب می آید. کسی که در نمره بندی IELTS نمره ۸ گرفته است به صورت کامل می تواند از زبان انگلیسی خود استفاده کند. اما در برخی اوقات کمی اشتباهات غیر سیستمی مرتکب می شود. در برخی موقعیت ها ممکن است در درک موقعیت اشتباه نماید اما به صورت کلی از زبان به خوبی استفاده می کند و در بحث ها به خوبی از زبان انگلیسی بهره می برد.

  • نمره ۷

این نمره در نمره بندی IELTS سطح خوب به حساب می اید. زبان اموز در این سطح می تواند به خوبی از زبان استفاده کند اگرچه دچار اشتباهات و و عدم درک شرایط می شود اما از ساختار های پیچیده زبانی می تواند استفاده کند و به طور کلی می تواند موقیعیت های پیچیده را درک کند و برای بحث های خود دلیل بیاورد.

  • نمره ۶

این نمره را در نمره بندی IELTS سطح زبان اموز با صلاحیت معرفی می کنند. این زبان آموز می تواند به طور نسبی اط ساختار های پیچیده استفاده کند و انها را درک کند.

  • نمره ۵

کسی که نمره ۵ را در آیلتس کسب نماید یک زبان آموز متوسط به حساب می آید. در نمره بندی IELTS نمره ۵ به منزله کسی است که مفهوم کلی موقعیت های زبانی را درک می کند اگرچه این زبان آموز اشتباهات بسیاری را مرتکب می شود.

  • نمره ۴

توانایی زبان کسی که این نمره آیلتس را کسب کند بسیار مقدماتی است. در درک شرایط و تولید زبان مشکلات متعددی داردو نمی تواند از ساختار های پیچیده استفاده کند.

  • نمره ۳

کسی که در نمره بندی IELTS این نمره را کسب کند فقط مفاهیم کلی را درک می کند و در مکالمات وقفه های زیادی ایجاد می کند.

  • نمره ۲

هیچ ارتباط و مکالمه برای این سطح نمره بندی IELTS در نظر گرفته نشده است مگر در برخی موارد که در موقعیت های آشنای زبان آموز ، از کلمات و یا جملات کوتاه استفاده می کند و در درک صحبت های انگلیسی مشکلات بسیار زیادی دارد.

  • نمره ۱

در نمره بندی آیلتس این زبان از این زبان آموز هیچ گونه اطلاعات قابل ارزیابی ارائه نشده است.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز تخصصی آیلتس ایران است که با استاندارد های جهانی به آموزش ایلتس می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.