اعتبار مدرک آیلتس چند سال است و کجا قبولش دارند؟

اعتبار مدرک آیلتس به چه صورت است؟

مدرک آیلتس یکی از با اعتبار ترین مدارک آموزش زبان در سراسر دنیا است که برای بسیاری اهداف کاربرد دارد. بسیاری از کسانی که به آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای آموزش آیلتس مراجعه می کنند از اعتبار مدرک آیلتس می پرسند. این اعتبار در ابعاد مختلفی تعریف می شود که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم.

اعتبار مدرک آیلتس
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس تا چند سال است؟

آزمون آیلتس تا دو سال اعتبار دارد .

به همین دلیل اگر شما نیاز به ارائه آن به دانشگاه ها و یا موسسات آمورشی و یا مهاجرتی دارید می توانید در این دو سال آن را به کسانی که تقاضای آیلتس از شما دارند ارائه دهید. اگر چه بعد از این دو سال مدرک آیلتس از این جهت که نشان دهنده سطح زبان انگلیسی شماست همچنان برای دوستانتان و یا کسانی که به صورت رسمی آن را از شما نمی خواهند دارای ارزش است اما می توانید دیگر آن را به جای رسمی ارائه دهید. دلیل اینکه اعتبار مدرک آیلتس دو سال است این است که سازمان های برگزار کننده این آزمون British Council , IDP Australia , Cambridge university معتقدند که بعد از این دو سال ممکن است شخص دچار فراموشی شود و از آنجا که ماهیت زبان فرار است نیاز به اثبات سطح زبان آموز وجود دارد.

اعتبار مدرک آیلتس در سطح بین المللی

شاید از این نظر که مدرک آیلتس تا چه میزان مورد قبول است و مورد اعتبار است آن را پیشتاز بقیه مدارک بدانید. این آزمون در بسیاری از کشور های جهان مورد قبول است و تمامی دانشگاه ها بدون هیچ قید و شرطی آن را قبول می کنند. کشور هایی هچون آمریکا ، انگلیس ، استرالیا ، کانادا و .. دیگر کشور های انگلیسی زبان آن را از شما قبول می کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آموزش آزمون آیلتس ایران آکسفورد با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

اعتبار آیلتس برای تحصیل

اگر شما به تحصیل در خارج از کشور علاقه مند هستید ، این موارد را به یاد داشته باشید که بسیاری از دانشگاههای جهان و کلیه دانشگاهها و کالجهای انگلستان نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند. درخواست ویزای رده ۴ دانشجویان  در هر ۱۰۰۰ محل آزمون آیلتس در سراسر جهان و با توجه به نتایج آیلتس در دانشگاه های انگلستان قابل اجرا است ، مگر اینکه موسسه دارای الزامات اضافی باشند. بعضی از دانشگاه ها به عنوان نمایندگان منطقه ایی و از طرف شورای انگلیس ، از سازمان و تحویل امتحانات آیلتس اطمینان دارند و در این زمینه فعالیت میکنند.

اگر شما مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را در نظر داشته باشید، باید در آزمون دانشگاهی(اکادمیک) آیلتس شرکت کنید. آزمون عمومی آموزش آیلتس برای برنامه هایی که درجه نمی دهند مناسب است. کالج یا دانشگاه انتخابی خود را پیدا کنید و نسخه آیلتس را که برای شما مناسب است بررسی کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی آینده ، باید نشان دهید که واجد شرایط هستید و می توانید یک برنامه ی مدرک آموزش داده شده در زبان انگلیسی را با موفقیت انجام دهید . بنابراین شما برای ثبت نام در برنامه های درجه پیشرفته مانند فوق لیسانس یا دکترا به نمره ی بالاتر از آیلتس نیازدارید. 

اعتبار آیلتس برای کار

ارائه اثبات مهارت زبان شما یک مرحله مهم  در گرفتن ویزا است تا بتوانید در خارج از کشور کار کنید. توانایی های زبانیکلید موفقیت شغلی هستند و علاوه بر سایر نیازهای هر شغل ، یک دارایی با ارزش محسوب می شوند. اگر متقاضی ویزای کار هستید ، باید به زبان انگلیسی “دارای سررشته” یامهارت های “حرفه ای” زبان انگلیسی برسید ، به این معنی که شما باید برای بیشترِ مکالمه های اساسی انگلیسی آماده باشید.

• در انگلستان ، متقاضیان باید حداقل ۶٫۵ در هر یک از نمرات را در چهار موئلفه ی آزمون (خواندن ، گفتار ، گوش دادن و نوشتن) را کسب کنند.

برای کار در استرالیا ، نمره آزمون ۵ برای سطح ‘حرفه ای انگلیسی’ درنظر گرفته شده است. امتیاز باند ۶ به این معنی است متقاضی یک سخنران انگلیسی دارای سر رشته است.

• در نیوزیلند ، متقاضیان اجازه کار باید به طور کلی نمره باند ۴ یا بالاتر در ماژول عمومی یا آزمون آیلتس کسب کنند. همچنین ممکن است آنها شواهد دیگری درباره توانایی های انگلیسی زبان خود ، مانند اطلاعات در مورد ، کشورهایی که در آنها زندگی کرده اند ، کشور محل اقامت فعلی آنها یا دانش خانواده آنها از انگلیسی ارائه دهند.

• در کانادا ، متقاضیان باید مستقیماً با سازمانی که می خواهند برای گرفتن الزامات نمره آیلتس درخواست دهند ، تماس بگیرند. معمولا کارفرمایان و موسسات آموزشی شرایط زبانی خود را تعیین می کنند.

باید این را در  نظر بگیرید که در همه این کشورها حداقل امتیازات لازم بسته به شغل انتخابی شما متفاوت است. برای بعضی از مشاغل ، متقاضیان باید حداقل ۶ نمره را در هر یک از واحدهای آزمون کسب کنند ، در حالی برای معلمان ، برای مثال، حداقل نمره ۷ لازم است.

اعتبار آیلتس برای مهاجرت

آژانس های دولتی از آزمون آیلتس به عنوان بخشی از فرایندهای درخواست خود برای اخذ تابعیت یا حق داشتن اقامت دائم استفاده میکنند. آنها مهارت زبان را در نظر می گیرند که به شدت با توانایی افراد در ادغام در جامعه و محل کار مرتبط است. آزمون آیلتس توسط مقامات مهاجرت پذیرفته می شود و همچنان نقش مهمی در ارزیابی زبان به عنوان میانگین کنترل اعداد مهاجرت دارد.

آزمون جدید زبان انگلیسی امن (SELT) مورد تایید دولت انگلیس و به عنوان بخشی از روند درخواست ویزا معرفی شده است. این آزمون با عنوان IELTS Life Skills (مهارت های زندگی آیلتس) یا ‘IELTS for UKVI (آیلتس برای یو‌کی‌وی‌آی) شناخته می شود. این به این معنی است که می توان از آیلتس برای اثبات توانایی های زبانی انگلیسی شما حمایت از ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) استفاده کرد.

آزمون IELTS Life Skills شما را وادار می کند مهارت های گفتاری و شنیداری خود را فقط در سطح A1 یا B1 چارچوب مرجع مشترک اروپا (CEFR) نشان دهید. در پایان آزمون ، به جای باند ، نتیجه قبولی / عدم موفقیت دریافت خواهید کرد.

چه نمره هایی در آیلتس معتبر هستند؟

مثال های نمره

• مهاجرت به نیوزیلند به نمره کلی آیلتس از ۶٫۵ در دوره آموزش عمومی یا آیلتس آکادمیک نیاز دارد. این ماژول ها برای درخواست ویزا اجباری است.

• کانادا آیلتس را می پذیرد ، اما شما همچنان باید استاندارد Benchmarks زبان کانادایی را بدست آورید.

• استرالیا هم فنی و حرفه ایی و هم دارای سررشته انگلیسی که توسط اداره مهاجرت و شهروندی اداره میشود را به رسمیت می‌شناسد. برای شرایط خاص زبان و امتیازات مربوط به مهاجرت با آژانس ها یا موسسات دولتی در این کشورها مشورت کنید.

اعتبار مدرک ایلتس را چطور باید چک کنیم؟

اعتبار مدرک آیلتس را می توان با کدی که روی مدرک وجود دارد چک کرد. الیته این امکان برای اشخاص عادی امکان پذیر نیست بلکه موسسات مورد تایید سازمان IELTS به آن دسترسی دارند. ما جز این موسسات هستیم و می توانیم مدارک مختلف را اعتبار سنجی کنیم.

آیلتس معتبر تر است یا تافل؟

این سوال یکی از سوال هایی است که خیلی پرسیده می شود. هر دو آزمون معتبر هستند اما نسبت به اینکه برای کجا می خواهید بگیرید ممکن است یکی از این دو بهتر باشد. برای بهتر فهمیدن این موضوع حتما مطلب آیلتس یا تافل را در سایت ما ببینید.

آیا جنرال را می توان جای آیلتس آکادمیک امتحان داد؟

خیر! هر کدام از این انواع آیلتس برای اهداف حاص خود طراحی شده اند. یعنی آیلتس آکادمیک برای اهداف آکادمیک اعتبار دارد و آیلتس جنرال برای کار و زندگی در کشور های مختلف.

آیا آیلتس کامپیوتری هم به اندازه آیلتس قبلی اعتبار دارد؟

بله! آیلتس کامپیوتر یا Computer Delivered IELTS هم به همان اندازه آیلتس اصلی اعتبار دارد.