نکات آزمون آیلتس

نکات آزمون آیلتس

آزمون آیلتس دارای پیچیدگی هایی است که نیاز به شناخت و تمرین بسیار زیاد دارد. نکات آزمون آیلتس مس یتواند بسیار زیاد باشد اما یک سری نکات کلی وجود دارد که باید به آنها عمل کرد تا بتوان در این آزمون موفق شد. در این مقاله به یک سری نکات کلی در مورد آزمون آیلتس اشاره کنیم.

  • Listening آیلتس

سعی کنید در ابتدای بخش Listening  آیلتس سوال های این بخش را به دقت بخوانید. این مسئله کمک می کند که بتوانید با صدای آزمون هماهنگ باشید.

یکی دیگر از نکات آزمون آیلتس این است که به سرنخ های موجود در تست بسیار توجه کنید. قید های زمانی و ترتیبی می تواند بسیار مفید باشد.

  • Reading آیلتس

برای بهبود این مهارت باید روی متن های مختلف بسیار تمرین کنید. سعی کنید به سریع خواندن متون عادت کنید.

به یاد داشته باشید که متن های موجود در آزمون اطلاعات مورد نظر شما را در بر دارد و نیازی ندارید اطلاعاتی از خودتان داشته باشید.

  • Writing آیلتس

یکی از نکات آزمون آیلتس در این بخش این است که معمولا کلماتی که از متن سوال  کپی شده اند در این بخش به حساب نمی آیند.

سعی کنید تا می توانید واضح و ضفاف بنویسید. پاراگراف آخر را به نتیجه گیری اختصاص دهید تا از دلایلی که مطرح کرده اید دفاع کنید.

  • Speaking آیلتس

سعی کنید در این بخش تا می توانید تمرین کنید. با دوستان ، با تلفن ، در محل کار و هر جای ممکن سعی کنید به تمرین این مهارت آیلتس بپردازید. یکی از نکات آزمون آیلتس این است که سعی کنید صدای خود را ضبط کنید و به ان گوش دهید تا مشکلات خود را آشنا بشناسید و اعتماد به نفس خود را کسب کنید.

در این قسمت ایلتس هیچ جواب درست یا اشتباهی وجود ندارد. ممتحن آیلتس نمره شما را به این مسئله که چطور می توانید نظر خود را مطرح کنید، می دهد.

برای شرکت در دوره های آیلتس آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.