آیلتس برای افراد Native و انگلیسی زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش آیلتس را با افراد مجرب و Native برگزار می کند. اما آیا آیلتس برای افراد Native و انگلیسی زبان هم کارآیی دارد؟

آیلتس برای افراد Native و انگلیسی زبان
آیلتس برای افراد Native و انگلیسی زبان

اما آیا آیلتس برای افراد Native و انگلیسی زبان هم کاربرد دارد؟

امتحان آیلتس نیازمند آمادگی قابل توجهی برای بیشتر افراد است، صرفنظر از زبان اولشان، فقط به دلیل ویژگی تراز اول و استاندارد شده‌ی امتحان. چهار موارد امتحان که شامل لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ هستند سوال‌هایی دارند که به‌طور ویژه برای سنجش توانایی شما در جواب به سوال‌ها به روشی مخصوص به منظور ارزیابی توانایی زبان انگلیسی شما طراحی شدند. دو حیطه‌ی معمول که انگلیسی زبانان بومی باید توجهشان را به آن‌ها معطوف کنند امتحان اسپیکینگ و رایتینگ است.

این‌ها فقط سوال‌های چک کردن درک مطلب نیستند، بلکه تلاش برای نشان دادن گستره‌ی وسیعی از مهارت‌های فکری و ابراز خود در موضوعات متنوع زیادی در انگلیسی است. اگر شما انگلیسی زبانی بومی هستید، احتمالاً لازم نیست وقت زیادی را روی مهارت‌های زبانی بگذارید، بلکه به جای آن بدانید چه طور از آن مهارت‌ها نهایت استفاده را کنید تا امتیاز بالایی را در سیستم امتیاز‌دهی آیلتس کسب کنید. این‌جا تعدادی نکات آماده‌سازی برای شما آورده می‌شود تا شروع کنید:

آمادگی آیلتس به شکل رایگان: امتحان‌های آموزشی رایگان متعددی برای هر یک از قسمت‌های امتحان در وب سایت IDP Canada IELTS قابل دسترسی هستند. سمینار‌های آنلاین و کلاسی وجود دارند که ساختار و زمان بندی امتحان را مرور می کنند. این سمینار‌ها و سمینار‌های تحت وب به شما این موقعیت را می‌دهند که از برگزار کننده‌های با تجربه‌ی آیلتس بازخورد بگیرید و نکات دقیق و انتظارات امتحان آیلتس را یاد بگیرید.

زبان را بیاموزید: امتحانات استاندارد شده مثل آیلتس زبان مخصوص خود را دارند- و اگر چه طراحی شده است تا درست و منصفانه باشد، تفاوت‌های زبان‌شناسی زیادی بین کشور های انگلیسی زبان وجود دارند.

عجله نکنید: فکر خوبیست که چندین هفته یا چند ماه پیش از تاریخ امتحان در شرایطی امتحان‌گونه شروع به تمرین و آماده‌‌سازی برای آزمون کنید. جای ساکتی پیدا کرده و از یک زمانسنج استفاده نمایید تا در حین استفاده از تمرین‌های ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ ذکر شده در بالا، شرایط آزمون آیلتس را ایجاد کنید.