گرامر آیلتس: اشتباهات متداولی که باید از آن‌ها اجتناب کرد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به گرامر آیلتس: اشتباهات متداولی که باید از آن‌ها اجتناب کرد اشاره میکند. اگر چه این اشتباهات برای همه اتفاق می نمی افتد اما در صد قابل توجه ای از زبان آموزان ممکن است در دام آنها بیافتند. پس با ما همراه باشید تا بتوانید این اشتباهات را بهتر بشناسید.

گرامر آیلتس: اشتباهات متداولی که باید از آن‌ها اجتناب کرد
گرامر آیلتس: اشتباهات متداولی که باید از آن‌ها اجتناب کرد

گرامر آیلتس: اشتباهات متداولی که باید از آن‌ها اجتناب کرد:

شماره ۱- استفاده ی صحیح از آپاستروف
یک اشتباه متداول که دانش‌آموزان مرتکب می‌شوند این است که به جای it’s از its استفاده می‌کنند. چرا؟ آن‌ها اغلب بین صورت ملکی و نیاز به آپاستروف گیج می‌شوند. برای اجتناب از کسر نمره در این بخش از گرامر آیلتس یاد بگیرید که کدام شرایط خواستار یکی از این صورتها است. برای مثال:
I am- I’m
We would- We’d
شماره ۲- قرار دادن کاما
کاما را باید بعد از برخی عبارات گذاشت تا معنای منطقی ارائه شود. معمولاً این عبارات ارتباط ‌دهنده‌ها هستند. مطمئن شوید که از کاما برای جدا کردن دو صفت استفاده کنید.
شماره ۳- درک هم صداها
هم‌صداها کلماتی هستند که برخلاف املا و معنای مشترک شبیه به هم تلفظ می‌شوند. هم‌صداها می‌توانند شدیداً گیج‌کننده باشند مخصوصاً برای مبتدیان. دانش‌آموزان نباید به خاطر این اشتباه در گرامر آیلتس نمره از دست دهند. برای مثال، eye و I یا for و four.
شماره ۴- انتخاب حروف تعریف
سه حرف تعریف وجود دارد- a و an حروف تعریف نامعین و the حرف تعریف معین نامیده می‌شود. این حروف تعریف بعنوان پسوند همراه با اسم‌ها به کار می‌روند. آزمون آیلتس نیازمند استفاده‌ی بادقت از این حروف تعریف است و بسیاری از دانش‌آموزان (در کاربرد آن) با مشکل روبرو می‌شوند.
شماره ۵- بدل‌ها را یاد بگیرید
بدل اسم یا عبارتی اسمی است که نامی را که قبلاً ذکر شده، تا حدّ بیشتری تعریف می‌کند. برای مثال My friend, Jenny, is a writer. در اینجا Jenny یک بدل است. حتی بدون استفاده از آن نیز جمله معنی می دهد.
شماره ۶- تفاوت میان اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش
اسامی قابل شمارش آن‌هایی هستند که می‌توانند شمرده شوند و لغات نمونه‌ای که با آن‌ها به کار می‌رود عبارتند از many few some و غیره. این در حالی است که اسامی غیر قابل شمارش با little much a lot و غیر به کار می‌روند که نمی‌توانند شمرده شوند. داوطلبین در حین آماده شدن نباید از حل کردن شک در این بخش از گرامر آیلتس اجتناب کنند.
شماره ۷- تقویت دایره واژگان
از اشتباهات املایی اجتناب کنید. حتی یک اشتباه املایی کوچک هم باعث از دست رفتن امتیاز می‌شود. به علاوه هجی کردن‌ها را صرفاً در مغزتان تلمبار نکنید، معانی و تلفظ‌ها را هم همراهش بیاموزید.