استراتژی های اصلی لیسینیگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به استراتژی های اصلی لیسینیگ آیلتس که باید برای موفقیت در آزمون آیلتس به کار بسته شود را مرور می کنیم. برای این کار این مقاله کامل را مورد اشاره قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید.

استراتژی های اصلی لیسینیگ آیلتس را ببینیم:

مهارتهای لیسنینگ برای موفقیت در بخش لیسنینگ آیلتس بنیادین هستند: این به اندازه ی کافی بدیهی است! اما اینکه مهارتهای لیسنینگ چه چیزهایی هستند خیلی بدیهی نیست. این مقاله شش مهارت مؤثر لیسنینگ آیلتس را برای بالا بردن نمره ی تان تشریح می کند. در نظر داشته باشید که اینها نه تنها شامل مهارتهای لیسنینگ سنتی می شوند بلکه همه ی مهارتهای زبان انگلیسی را هم که شما باید در آزمون به کار ببرید را در بر می گیرند.

در آیلتس باید به روز باشید. به شما پیشنهاد می کنیم با خواندن مطلب یادگیری آیلتس به روز از آخرین تغییرات ایلتس مطلع شوید.

پیش بینی

شما در لیسنینگ آیلتس همیشه وقت خواهید داشت که پرسشها را پیش از شروع پخش صدای ضبط شده بخوانید. به طور معمول به شما حدود ۳۰ ثانیه وقت داده می شود. از این زمان برای تحلیل پرسشها و پیشبینی پاسخ ها استفاده کنید. پیش بینی کردن و حدس زدن، یکسان نیستند چون شما پیش بینی های خود را روی کاغذ نمی نویسید. وقتی پیش بینی می کنید، آن نوع اطلاعات را در نظر می گیرید که می تواند جواب باشد. این به شما کمک می کند روی آن نوع اطلاعاتی تمرکز کنید که باید به هنگام شروع نوار به آنها گوش دهید.

شناسایی کلمات کلیدی

پرسشهای  مدول لیسنینگ در آزمون آیلتس شامل دو نوع کلمه است: آنهایی که احتمالاً توسط گوینده استفاده خواهند شد و آنهایی که احتمالاً با کلمات دیگری بازنویسی می شوند. شانس خود را در دنبال کردن متن شنیداری با شناسایی لغات مرجع (اسامی، تاریخ ها، و واژگان تخصصی) بالا ببرید چون اینها لغاتی هستند که خواهید شنید. چون این لغات را در نوار در حال پخش می شنوید به شما کمک می کند تا از گم شدن اجتناب کنید و بدانید که باید پاسخ چه سؤالی را بدهید.

شناسایی پارافریزها

برای لغاتی که مرجع نیستند تلاش کنید پارافریزها را حدس بزنید که گوینده ممکن است استفاده کند. گویشوران انگلیسی بیشتر از گویشوران سایر زبانها از پارفریز استفاده می کنند پس شناسایی پارافریز جزو مهارتهای مهم لیسنینگ است. با اینحال شما به هنگام خواندن سؤآل در آزمون لیسنینگ آیلتس وقت زیادی نخواهید داشت تا درباره ی پافریزهای محتمل فکر کنید. به همین خاطر پارافریز کردن مهارتی است که باید عنوان یک زبان آموز انگلیسی دائماً تمرین کنید.

لیسنینگ هدفمند

لیسنینگ هدفمند یعنی متمرکز کردن تمام توجه تان روی ده مورد اطلاعاتی که برای پاسخ دادن به هر ده سؤال در بخش لیسنینگ آیلتس مورد نیاز است. وقتی در تحلیل پرسش ها بهتر شوید، مهارت لیسنینگ نیز آسان تر می شود. به پرسشهایی که اعداد را می خواهند یا املای سخت مانند اسامی را می طلبند، توجه ویژه کنید. متضاد این گوش دادن باز است- یعنی گوش دادن به هر اطلاعاتی که به شما برای درک ماجرا کمک می کند. گوش دادن باز ممکن است وقتی با یک دوست مکالمه دارید مهم باشد اما برای موفقیت در آیلتس از لیسنینگ هدفمند استفاده کنید.

Spelling

اغلب پرسشهای آیلتس در بخش لیسنینگ از شما می خواهند که جواب را بنویسید، نه اینکه فقط یک مربع را علامت بزنید. اگر املا غلط باشد، جواب هم غلط در نظر گرفته می شود، حتی اگر آن را درست شنیده باشید. بنابراین اگر نتوانید هجی کنید، مهارتهای لیسنینگ خوب هم بی مصرف خواهند بود! راهنمای من برای اشتباهات املایی متداول در آیلتس را بخوانید تا ببینید باد در مورد کدام لغات خیلی بیشتر احتیاط کنید. اسامی افراد یا نشانی ها در زبان انگلیسی ممکن است بیش از یک املای پذیرفته شده داشته باشد. در آزمون لیسنینگ آیلتس چنین لغاتی را برای تان هجی خواهند کرد. فقط مطمئن شوید که آماده هستید!

گرامر

در تسک های تکمیل جمله و نکمیل خلاصه باید پاسخی را بنویسید که نه تنها از لحاظ املایی بلکه از نظر گرامری نیز صحیح می باشد. این در واقع می تواند مفید باشد. برای مثال شاید “اس” جمع را در پایان یک لغت نشنوید اما تحیلیل سریع از سؤال باید نشان دهد که اسم باید به صورت جمه نوشته شود. بخش دیگری از لغت که اغلب به سختی شنیده می شود، پسوند ed است. اگر می دانید که برای پیدا کردن یک صفت گوش می دهید، این شما را به سمت پاسخ صحیح سوق می دهد.  نه تنها در لیسنینگ آیلتس بلکه در همه ی مدول ها آیلتس، استفاده از مهارت ها و تکنیک ها باید با مطالعه ی مداوم قوانین انگلیسی همراه باشد. پس یک بار دیگر به سراغ کتابهای گرامر بروید!