مشخصات عکس آیلتس از سال ۲۰۱۶

مشخصات عکس آیلتس از سال ۲۰۱۶
مشخصه های امنیتی آیلتس از اواسط سال ۲۰۱۲ تغییراتی داشته است و برای هر چه امن تر شدن آزمون آیلتس سیستم جدیدی طراحی شده است که بر طبق آن مشخصات عکس آیلتس تغییر پیدا کرد و دیگر نیازی به فرستادن عکس از قبل توسط زبان آموزان نیست. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این تغییرات را برای شما ارائه می دهد تا خود را برای ان آماده کنید. در این سیستم جدید شما در روز جلسه آزمون در مقابل دوربین مرکز قرار خواهید گرفت و همان عکسی که از شما در مرکز آزمون آیلتس گرفته می شود بر روی مدرک آیلتس شما قرار می گیرد.

مشخصات عکس آیلتس
مشخصات عکس آیلتس

مشخصات عکس آیلتس از سال ۲۰۱۶ به این صورت خواهد بود:
بر طبق استاندارد هایی که British Council اعلام کرده لباس خاصی برای این عکس توصیه نشده است. اما زبان آموزان در صورت استفاده از عینک باید در هنگام عکس عینک را از چشم خود بردارند، هم چنین به دلیل احترام به حساسیت های فرهنگی جوامع مختلف داشتن روسری و یا مقنعه برای بانوان در هنگام عکس برداری مخصوصا در کشور های اسلامی بدون مانع است.
اما آیا هنوز لازم است که شما عکس خود را به مرکز آزمون بفرستید؟
خیر با وجود سیستم جدید دیگر نیازی نیست که شما از خود عکسی را برای ثبت نام به مرکز آیلتس بفرستید.
از عکس ها و اطلاعات شما به چه صورت استفاده می شود؟
سازمان های برگزار کننده آزمون اعلام کرده اند که از عکس شما فقط برای آزمون آیلتس استفاده می شود و به هیچ عنوان برای اهداف دیگری از عکس و یا اطلاعات شما که در مرکز آزمون گرفته می شود استفاده نشود.
اما چرا مشخصات عکس آیلتس از سال ۲۰۱۶ تغییر کرد؟
بریتیش کانسیل در توضیحات خود بیان کرده است که این تمهیدات اضافه باعث بالا رفتن ضریب امنیت آزمون شده است و باعث شده کسانی که قصد سو استفاده از داوطلبین را دارند و با عنوان هایی همچون ” آیلتس تضمینی بدون آزمون ” و … قصد کلاهبرداری را دارند نتوانند به اهداف خود برسند.