آمادگی برای آیلتس: استفاده از موبایل برای بالا بردن نمره تان

آموزش آیلتس با هر وسیله ای ممکن است. هر روز چند بار موبایل خود را چک می کنید؟  آمادگی برای آیلتس: استفاده از موبایل برای بالا بردن نمره تان کاملا ممکن است. افراد در آمریکای شمالی حساب کاربری شبکه های اجتماعی خود را به طور متوسط ۱۷ بار در روز چک می کنند؛ جوانان در انگلیس بیش تر از ۲۷ ساعت در هفته وقت خود را با موبایل می گذرانند؛ در مالزی و قطر این رقم ۴۰ بار در روز است! پس آیا این وسایل الکترونیکی که همه ی ما هم داریم، موقعیت هایی برای تقویت نمره ی آیلتس شما فراهم می کنند؟ در این پست به سه روشی که این کار را برایمان می کنند می پردازیم.

آمادگی برای آیلتس: استفاده از موبایل برای بالا بردن نمره تان
آمادگی برای آیلتس: استفاده از موبایل برای بالا بردن نمره تان

آمادگی برای آیلتس: استفاده از موبایل برای بالا بردن نمره تان را اینگونه انجام دهید:

  1. با تمرین ریدینگ آیلتس شروع کنید (و لیسنینگ)

راهنمای رسمی آیلتس برای معلمان بیان می کند که متن های امتحان آکادمیک ریدینگ آیلتس “از کتاب ها، ژورنال ها، مجله ها، و روزنامه ها انتخاب می شوند و بر مبنای موضوعات آکادمیک از علاقه مندی های عمومی است. همه ی این ها برای مخاطب غیرمتخصص انتخاب شده اند.” یعنی برای کسب نمره ی عالی در ریدینگ آیلتس،  شما باید حودتان را با این نوع متن آشنا سازید. باید تا حدی مطالعه ی پیش زمینه داشته باشید.

موبایل هوشمندتان تقریبا امکان دست یابی به هر روزنامه ی انگلیسی زبان موجود در این کره ی خاکی را به شما می دهد، و بیش تر آن ها مجانی هستند. موبایل ها برای ریدینگ خوب هستند چون شما آن ها را مثل کتاب با خود حمل می کنید. راحت است که موبایل را در کافه و یا نیمکت پارکی درآورد و ده یا پانزده دقیقه از وقت آزاد خود را صرف خواندن مقاله ای کنید. به این روش بدون این که حتی متوجه شوید خودتان را برای امتحان ریدینگ آماده می کنید. روزنامه ی The Guardian  (انگلیس)، New York Times  (آمریکا)، یا The Age  (استرالیا) را امتحان کنید.

ضمنا، برای لیسنینگ آیلتس هم می توانید به همین شیوه تمرین کنید. شدیدا رادیو های اینترنتی را به شما پیشنهاد می کنم. تقریبا همه ی برنامه ها عالی هستند- فقط کافی است برنامه ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.

  1. باتمرین لغات ادامه دهید

اپلیکیشن Word Power آیلتس که برای British Council است به طور مخصوص برای کمک به  شما در یادگیری لغات امتحان آیلتس طراحی شده است. اپلیکیشن، بر اساس موضوعات طبقه بندی شده است (شغل و تجارت، وسایل ارتباط جمعی، مسائل اجتماعی، علم و تکنولوژی، و غیره)،  و هر موضوع با لغات متن مقصد و فعالیت و تمرین همراه است. شما می توانید زمانی را که در حال ناهار خوردن و یا منتظر دوست خوود هستید، صرف یادگیری تعدادی لغات جدید کنید- لغاتی که احتمال دارد یا در امتحان های ریدینگ و لیسنینگ شما بیاید، و یا برای اسپیکینگ و رایتینگ مفید باشد.

  1. از متخصصان آیلتس مشورت بگیرید

شما دارید برای امتحانی مهم آماده می شوید. ممکن است تعدادی از متن های این وبلاگ را خوانده باشید. شاید شما در حال تمرین با کتاب آمادگی آیلتس بوده باشید و احتمال دارد از یک معلم یا وب سایت آیلتس هم مشورت گرفته باشید. همه ی این ها کمی طاقت فرساست، این طور نیست؟ اپلیکیشن نکات آیلتس Clarity با دادن نکاتی به شما کمک می کند تا بهترین نمره ی ممکن را بگیرید. شما روزانه به مدت ۳۰ روز یک نکته دریافت می کنید، به شکلی که قابل هضم  باشد و راحت در یاد بماند. این نکات را متخصصان British Council، معلم های آیلتس با تجربه و آزمون گرهای سراسر دنیا تهیه می کنند. اپلیکیشن نکات آیلتس هم مانند اپلیکیشن Word Power رایگان است. آن را یا از طریق اپلیکشن App Store و یا Google Play Store دانلود کنید.

پس دفعه ی بعدی  که موبایل خود را چک می کنید، یادتان باشد که چند دقیقه از فیس بوک دور بودن می تواند تمام آن چیزی باشد که شما برای کسب نمره ی آیلتس خود نیاز دارید! حالا می دانید آمادگی برای آیلتس: استفاده از موبایل برای بالا بردن نمره تان چگونه انجام پذیر است.

برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های ما تماس بگیرید.