چطور کلمات ریدینگ آیلتس را یاد بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای اینکه بدنید چطور کلمات ریدینگ آیلتس را یاد بگیریم؟ این متن را پیشنهاد می دهد. با کمک این متن می توانید به بهترین نتیجه در بخش ریدینگ آیلتس برسید. پس با ما همراه باشید.

ielts reading vocabularies tips
ielts reading vocabularies tips

برای دیدن آخرین تغییرات آیلتس، مطلب آموزش آیلتس را ببنید.

اما چطور کلمات ریدینگ آیلتس را یاد بگیریم؟

دایره واژگان

اگر شما در ریدینگ خوب نیستید یکی از مشکلات احتمالاً دایره ی لغات خواهد بود. وقتی مجبور هستید در دیکشنری به دنبال بیشتر لغات بگردید سخت است که متن را فوری بخوانید. یک مهارت ضروری برای ریدینگ آیلتس مدیریت زمان است. هر چه دایره ی لغات شما بهتر باشد سریع تر می خوانید.

چه لغاتی را یاد بگیرم؟

در امتحانات ریدینگ متن های مختلفی به شما داده می شود. همچنین موضوعات آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی متفاوت هستند و از انواع مختلفی از لغات استفاده می کنند.

آیلتس آکادمیک فقط همین است – بیشتر آکادمیک است! اول اینکه موضوعات بیشتر آکادمیک خواهند بود و با حیطه هایی مانند علوم، انسان شناسی، تاریخ و روان شناسی و غیره مرتبط هستند. این یعنی لغاتِ مختص همان حیطه استفاده خواهد شود.

متن های ریدینگ آیلتس عمومی درباره ی موضوعات عملی تر هستند. پس آنها کمتر از لغات آکادمیک استفاده کرده و بیشتر از لغات روزانه ای که در متن هایی مانند تبلیغات، برنامه ی زمانی، توضیح شغل و غیره یافت می شود استفاده می کنند.

هر روز تمرین کنید

درست مانند یادگیری لغات جدید، شما باید هر روز کمی تمرین کنید. لازم نیست سه ساعت در روز باشد! فقط ۱۰-۱۵ دقیقه طی وقت استراحت خود در محل کار یا دانشگاه تفاوت ایجاد می کند تا موقعی که هر روز این کار را انجام دهید! اگر شما هفته ای یک بار (یا ماهی یک بار!) همه ی تمرین های خود را انجام دهید ریدینگ پیشرفتی نمی کند.

پس موقع رفتن یا برگشتن از محل کار، یا موقع ناهار یا هر موقع که می توانید زمانی پیدا کنید یک روتین برای خود داشته باشید. به یاد داشته باشید تا موقعی که هر روز باشد لازم نیست مدت زمانی طولانی باشد.

تمرین، تمرین، تمرین

بهترین روش بالا بردن نمره ی خود این است که در امتحانات آزمایشیِ واقعی شرکت کنید. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید بهتر متوجه می شوید. پس در یکی از کلاس های آزمون آزمایشی ما شرکت کنید و با یک معلم به سراغ بررسی جواب ها بروید. شما می توانید حتی از یکی از کارمندان دوست داشتنی و کمک رسان ما بخواهید تا زمان و مکانی را ترتیب دهد تا در امتحان آزمایشی شرکت کنید.