نتیجه ایلتس

نتیجه ایلتس

آزمون ایلتس یکی از آزمون های بسیار مهم زبان انگلیسی است. کسانی که در آزمون ایلتس شرکت می کنند معمولا برای دریافت نتیجه ایلتس و کارنامه آزمون ایلتس خود زیاد منتظر نمی مانند. نتیجه ایلتس معمولا ۱۳ روز کاری پس از انجام آزمون ایلتس به زبان آموزان ارائه می شود.

مراکزی که آزمون ایلتس را برگزار میکنند معمولا ۱۳ روز بعد از آزمون ایلتس کارنامه ایلتس را به شرکت کنندگان پست می کنند و یا زبان آموزان می توانند آن را از مرکز ایلتس تحویل بگیرند.

تنها یک کپی از کارنامه ازمون ایلتس خود دریافت می کنید مگر اینکه شما برای مهاجرت و یا سیتیزنی کانادا اقدام کرده باشید و یا یا برای درخواست اقامت خود در انگلیس نیاز به آن داشته باشید که در اینصورت دو نسخه به شما ارائه می شود. برای این کار شما باید مدارک تقاضای خود در کانادا و انگلیس را به مراکز آزمون ارئه دهید.

اگر شما تقاضا دارید که نتیجه ایلتس خود را به موسسات و یا سازمان هایی بفرستید قبل از ثبت نام در آزمون می توانید تقاضا نمایید تا ۵ موسسه و یا سازمان در لیست شما برای دریافت نتیجه ایلتس قرار بگیرند.

نتیجه ایلتس شما برای ۲ سال قابل ارائه می باشد و بعد از ان شما باید دوباره در آزمون ایلتس شرکت کنید. اگر شما احساس می کنید که نتیجه آزمون ایلتس شما با چیزی که شما استحقاق آن را داشته اید فاصله داشته است باید یک فرم پر کنید و در آن برای تصحیح دوباره نمره خود را بیان کنید. هزینه این کار حدود ۱۵۰ دلار می باشد.

زبان آموزان باید توجه داشته باشند نتیجه ایلتس به وسیله ایمیل ، فکس و یا تلفن اعلام نمی شود و فقط از طریق راه های اعلام شده می توانند به نتیجه ایلتس دست پیدا کنند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش ایلتس در ایران می باشد. این دوره ها با ضمانت نامه کتبی برگزار می شوند و در صورت عدم قبولی مبلغ دریافتی به دانشجو عودت داده می شود.