چطور نمره آیلتس واقعی خود را تخمین بزنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که شما قبل از آزمون آیلتس دوست دارید با تقریب بسیار زیاد نمره آیلتس خود را حدس بزنید. اما چطور نمره آیلتس واقعی خود را تخمین بزنید ؟ با ما همراه باشید تا بتوانید برخی از روش های آن را حدس بزنید.

ببینیم چطور نمره آیلتس واقعی خود را تخمین بزنید :

آیلتس یک امتحان منحصر بفرد است که از ۰ تا ۹ به شما نمره داده می شود و در اینجا مفهوم قبولی یا ردی وجود ندارد. نمرات آیلتس شما این را نشان می دهند که در حال حاضر کجا قرار دارید و باید چه قدر سخت کار کنید تا به سطح نمره ی ۹ برسید. در نتیجه، کارت نمره ی شما در آیلتس پیشرفت هایتان را در داشتن مهارت برای استفاده از زبان انگلیسی نشان می دهد.

برای دیدن نحوه شرکت در آزمونهای آزمایشی آیلتس، مطلب آموزش آیلتس را ببنید.

بهترین راه آزمون های آزمایشی آیلتس هستند

در حالیکه شما طی آموزش آیلتس در امتحانات آزمایشی آیلتس شرکت می کنید باید ایده ای از جایگاه فعلی خود داشته باشید و این نمره ای را که در آزمون واقعی کسب می کنید پیش بینی می کند. در این سناریو واقع گرا بودن درباره ی نمرات آیلتس خود واقعاً مهم است. زبان آموزان زیادی وقتی در جلسات آزمون آزمایشی شرکت می کنند درباره ی امتحان واقعی آیلتس برداشت های غلط دارند. اجازه دهید تا آنها را متوجه شویم و به طور جزئی واقع گراییِ پیش بینی نمرات آیلتس را مورد بحث قرار دهیم.


امتحانات آزمایشی لیسنینگ و ریدینگ را مانند آزمون واقعی تمرین کنید

ماژول های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس نمره بیارترین مدول ها در نظر گرفته می شوند چون این نوع سوالات بی طرفانه هستند و فقط جواب های درست است که باعث کسب نمره می شود.
برای مثال، اگر شما همیشه در لیسنینگ و ریدینگ آیلتس نمرات ۷ یا بالاتر می گیرید، احتمالش زیاد است که در امتحان پایانی هم چنین نمره ای کسب کنید.


هرگز از عملکرد رایتینگ و اسپیکینگ در امتحانات آزمایشی راضی نباشید

در مقایسه با لیسنینگ و ریدینگ، ماژول های رایتینگ و اسپیکینگ آنهایی هستند که معمولاً برای زبان آموزان سخت است تا نمره ی بالایی کسب کنند. مواردی وجود دارد که زبان آموزانی که در مدول های لیسنینگ و ریدینگ نمره ی ۹ می گیرند در نهایت در رایتینگ و اسپیکینگ نمره ی ۷ یا گاهی حتی کمتر از ۷ کسب می کنند. رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس امتحاناتی هستند که به طور دستی بررسی می شوند و در ذات سلیقه ای هستند.