نکاتی عمومی برای اسپیکینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی عمومی برای اسپیکینگ آیلتس اشاره می کند که برای همه داوطلبین در همه سنین مناسب خواهد بود. پس با ما همراه باشید تا با این نکات خود را آماده آیلتس کنید.

به نکاتی عمومی برای اسپیکینگ آیلتس توجه کنید:

نکاتی عمومی برای اسپیکینگ آیلتس
نکاتی عمومی برای اسپیکینگ آیلتس

موضوعی را انتخاب کنید (در این مورد وبسایت مورد علاقه‌ی‌تان) یا موضوعی که به خوبی می‌شناسید. برای هر نکته یادداشت‌هایی تهیه کنید و تلاش کنید راجع به هر کدام حدود ۲۰ ثانیه صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که بخش معرفی داشته باشید پس اقدام به دوباره‌نویسی پرسش کنید و فراموش نکنید که خلاصه‌ای خیلی سریع یا نتیجه‌گیری را شامل کنید.
قوای آیلتسیِ دانش‌آموزان
دانش‌آموز نکات خوبی را انتقال می‌دهد و همه‌ی بخش‌های تسک را پوشش می‌دهد. او تلاش می‌کند سؤال را به عنوان یک معرفی برای جوابش، دوباره‌نویسی کند که خیلی هم مؤثر است. او همچنین زبان خوبی دارد مانند «بخش، تمرین، دربر گرفتن و آماده‌سازی». مثال‌هایی از تصحیحِ خود نیز وجود دارد. تلفظش معمولاً واضح است.
نقاط ضعف دانش‌آموزان در آیلتس
او نکات اصلی را خیلی سریع پوشش می‌دهد و به همین خاطر است که ارائه‌اش خیلی کوتاه است (۱ دقیقه و ۱۰ ثانیه). بنابراین از وی خواسته می‌شود بیشتر صحبت کند. در نتیجه در طولانی صحبت کردن راجع به بخش آخر مشکل دارد. مثال‌هایی وجود دارد از مکث کردن در هنگامیکه به دنبال زبان و ایده‌ها می‌گردد. او حتی در هنگام استفاده از زمان گذشته‌ی ساده مشکلات گرامری معدودی دارد و مرتکب خطاهای ساده می‌شود.
چه چیزهای بخصوصی اسپیکینگ آیلتس او را بهبود می‌بخشد؟
او باید با نوشتن یادداشت‌های سریع، اقدام به تمرین برنامه‌ریزی کند. تمام کاری که باید انجام دهد این است که چند کلمه‌ی کلیدی را برای هر نکته بنویسد و سپس تلاش به صحبت کردن درباره‌ی آن ها برای مدت ۲۰ ثانیه کند. سپس اگر به یک معرفی و خلاصه / نتیجه‌گیری بیفزاید زمان به ۲ دقیقه خواهد رسید. او باید در استفاده از زمان‌های ساده بازنگری و تمرین کند و سپس به سراغ موارد پیچیده‌تر برود. او به زمان بیشتری نیاز دارد تا خودش را بهتر ابراز کند. اتصال‌دهنده‌ها و نشانه‌های گفتگو به وی کمک می‌کنند تا صحبت خود را بهتر کرده و ساختارهای پیچیده‌تر تولید کند.
چگونه می‌تواند سطح کلّی اسپیکینگ آیلتس خود را بالاتر ببرد؟
باید برای برنامه‌ریزی، صحبت کردن و زمانبندیِ خودش، تمرین کند. می‌تواند با ساعت صحبت کند و به صحبت برای مدت ۲ دقیقه عادت می‌کند اما همچنین بر روی رسید به نیمه‌ی راه کار می‌کند.