اسپیکینگ آیلتس و نکات آن

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز آموزش آیلتس به صورت تضمینی در تایران می باشد. امروز می خواهیم به اسپیکینگ آیلتس و نکات آن بپردازیم و همچنین اینفوگرافیکی از اسپیکینگ آیلتس را در زیر نیز می توانید ببینید.

اسپیکینگ آیلتس و نکات آن
اسپیکینگ آیلتس و نکات آن

گاهی اوقات برای گویشوران غیر بومی خیلی سخت است که نمرهی کلی بالایی کسب کنند و این به خاطر این حقیقت است که فرد تمایل به شک کردن دارد و وقتی نوبت برقراری ارتباط به زبانی دیگر میشود که شخص به آن عادت ندارد، فقدان اعتماد به نفس به وجود میآید. بنابراین، یک داوطلب باید همیشه برای بخش اسپیکینگ آیلتس خود آماده باشد و اولین چیزی که باید دنبال کند تجزیه ی ساختار آزمون است. آزمون متشکل از سه بخش است:
بخش ۱: معرفی و مصاحبه
این بخش بین ۴ تا ۵ دقیقه طول میکشد. داوطلب در این بخش این شانس را خواهد داشت که آزادانه درباره ی خود یا هرآنچه دوست دارد برای مصاحبه گر صحبت کند. این به او شروعی پرانگیزه میدهد و میتواند آزادانه تسلط خود بر زبان را بدون هرگونه اضطراب نشان دهد. مطمئن شوید که اولین تأثیر خود را طوری گذاشته اید که ارزش به خاطر سپردن را دارد.
بخش ۲: صحبت کوتاه
مدت صحبت کوتاه بین ۳ تا ۴ دقیقه است. در اینجا به آزمون دهنده موضوعی بر اساس انتخاب خودش داده میشود و ۱ یا ۲ دقیقه وقت دارد تا برای آن آماده شود. موضوع داده شده با در نظر گرفتن تجارب زندگی اوست بنابراین میتواند برای ممتحن به مدت ۱ یا ۲ دقیقه آزادانه و روان صحبت کند.
قسمت ۳: گفتگوی دو طرفه
گفتگوی دو طرفه در مجموع ۴-۵‌ دقیقه است.

در این قسمت، از شرکت کننده درباره ی چیزهایی سؤال می پرسند که در قسمت ۲ صحبت کرده است. در این جا عقیده ی او، کنترل زبان و ایده ها بررسی می شوند. شخص باید تلاش کند تا در این قسمت جواب های کمی طولانی تر را نسبت به قسمت قبلی ارائه کند. همان طور که ساختار جلسه ی اسپیکینگ در بالا گفته شد، کل مصاحبه ی اسپیکینگ در مجموع ۱۱-۱۴ دقیقه طول می کشد. بهترین قسمت درباره ی آیلتس این است که ممتحن ها به طور مخصوصی صلاحیت دارند و از اینرو آموزش دیده اند تا به انگلیسی گفتاری در مقیاس آیلتس نمره دهند.