اسپیکینگ آیلتس: استفاده از تکنولوژی برای تقویت لغات

آموزش آیلتس امروزه بسیار می تواند آسان باشد اگر بتوانید از همه لوازم مورد نیاز استفاده کنید. اسپیکینگ آیلتس: استفاده از تکنولوژی برای تقویت لغات نیز یکی از این موارد است.

اسپیکینگ آیلتس: استفاده از تکنولوژی برای تقویت لغات
اسپیکینگ آیلتس: استفاده از تکنولوژی برای تقویت لغات

استفاده از زبان به عنوان بخشی منظم از زندگی تان

این که در انگلیسی، آیلتس و بقیه ی چیزها موفق باشید، به این معناست که راهی برای استفاده ی منظم از زبان در زندگی خود پیدا کنید. زبان آموزان اغلب وقتی منابع مطالعاتی را نسبتا خسته کننده و غیر مرتبط با علایق خود می بینند، ناامید می شوند و علاقه ی خود را به مطالعه ی لغات از دست می دهند، ولی پیدا کردن منابع جالب تر سخت و فهمش حتی سخت تر است. در این پست، به این می پردازیم که چگونه می توانید با استفاده از تکنولوژی این مشکلات را حل کنید، دایره ی لغاتتان را بالا ببرید، و لذت بخش هم باشد.

برای بهبود اسپیکینگ آیلتس: استفاده از تکنولوژی برای تقویت لغات می توانید موارد زیر را رعایت کنید.

یوتیوب

یوتیوب منبع عالی دیگری برای زبان آموزان است. وقتی شما در کامپیوتر خود از یوتیوب استفاده می کنید، می توانید میزان سرعت پخش ویدئو را با استفاده از کلیک کردن روی علامت مهره ی پایین ویدئو، تنظیم کنید.

علاوه بر تنظیم سرعت، راه عالی دیگری که می توانید در یوتیوب مطالعه کنید، فعال کردن زیرنویس قابل دسترس برای بیش تر ویدیوها است. شما می توانید از این زیرنویس ها به شیوه های متعددی برای مطالعه استفاده کنید: علاوه بر استفاده از آن ها برای چک کردن لغات ناآشنا، شما می توانید صدای ویدیو را کم کرده و خودتان با خواندن بلند از روی زیرنویس ها، ویدیو را روایت کنید. اگر به دنبال چالش هستید و می خواهید مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنید، قسمتی از ویدیو را بدون زیرنویس ببینید و آن چه که می شنوید را بنویسید؛ سپس متنی را که نوشته اید با زیرنویس ها مقایسه کنید.

دقیق باشید

بسیاری از داوطلبین آیلتس، نتیجه‌ای را که می‌خواهند کسب نمی‌کنند چراکه دایره‌ی واژگان آن‌ها تنها به اندازه‌ای وسیع است که ایده‌های کلی را اظهار کنند؛ اما در آن حد وسیع نیست که با دقت درباره‌ی موضوعی ارائه شده صحبت کنند. استفاده از شیوه‌های مطالعاتی در بالا باعث می‌شود پیدا کردن واژگان تخصصی در متن متناسب با آن‌ها آسان‌تر شود و شما را قادر خواهد ساخت که دقیقاً آن‌چه را می‌خواهید، بگویید.

برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.