مراحل آزمون آیلتس

مراحل آزمون آیلتس
اول باید در listening شرکت کنید ، بعد از آن در reading ، مرحله بعد writing و در قسمت آخر هم در Speaking شرکت می کنید. دلایل زیادی برای اینکه چرا این سیستم برای مراحل آزمون آیلتس انتخاب شده بیان شده است. در کل چه آزمون آیلتس و چه آزمون تافل در ابتدا مهارت های receptive را مورد آزمون قرار می دهند و بعد مهارت های productive مورد سنجش واقع می شوند. شاید نیاز بیشتر ذهن به تمرکز در مراحل listening و reading در اینکه این مهارت ها در اول قرار می گیرند مهم هستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کاهش ترس شما از آیلتس دست آن را برایتان رو می کند.

مراحل آزمون آیلتس
مراحل آزمون آیلتس

اما شما در روز آزمون آیلتس باید توقع چه چیزهایی را داشت؟
وارد مرکز آزمون می شوید و در جای خود می نشینید. تا اینجای کار ، چیزی پیچیده نیست. اما اگر نیاز به استراحت داشتید چطور؟ در کل در ۵ دقیقه ابتدایی و انتهایی مراحل آزمون آیلتس شما نمی توانید جای خود را ترک کنید. ولی در هر جای دیگر آزمون آیلتس اگر نیاز به رفتن به دستشویی را پیدا کردید می توانید دست خود را بلند کنید و با مسئولین خواسته خود را مطرح کنید.
اگر در روز آزمون آیلتس نیاز به کمک داشید مثلا شاید برگه های اشتباه به شما داده شود ، یا صدا را به خوبی نمی شنوید ( که متاسفانه در مرکز آزمون ها بسیار پیش می آید ) حتما با مسئولین مطرح کنید. آنها موظفند به خواسته های منطقی شما پاسخ دهند.
مراحل آزمون آیلتس از نظر ذهنی استرس شما را کاهش می دهند. در ابتدای آزمون listening توضیحات کامل داده می شود و حتی یک سوال به عنوان نمونه برای شما ارائه می شود تا در صورت بروز مشکل بتوانید قبل از شروع تست از آن آگاه شوید. پس استرس نداشته باشید و با شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس موسسه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید و بهترین نتیجه را کسب کنید.