نکات آزمون آیلتس از زبان ممتحنین

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش آیلتس خود را امروز با نکات آزمون آیلتس از زبان ممتحنین بیان می کند. واقعا چه کسی بهتر از ممتحنین آیلتس برای اینکه ما را در این مسیر راهنمایی کنند.

نکات آزمون آیلتس از زبان ممتحنین
نکات آزمون آیلتس از زبان ممتحنین

پس به نکات آزمون آیلتس از زبان ممتحنین خوب توجه کنید

پیشنهادات زیر توسط ممتحنینی که در زمینه‌ی تصحیح اشتباهاتی که غالباً در آزمون‌های آیلتس رخ می‌دهد، تجربه دارند به اشتراک گذاشته شده است.

نکات امتحان لیسنینگ

۱- سؤالات هر قسمت را پیش از گوش دادن به نوار ضبط شده بخوانید. بنابراین درک بهتری از آن‌چه موضوع متن است و اطلاعاتی که باید به آن‌ها گوش دهید، خواهید داشت. تمرین دادن خود به مطالعه پیش از گوش دادن اجازه‌ی درک مطلبی متمرکزتر در هنگامی که نوار ضبط شده واقعاً پخش می‌شود، خواهد داد.

نکات امتحان رایتینگ- عمومی

۱- هیچ لغتی را از سؤالات کپی نکنید چراکه هیچ‌کدام از این‌ها در شمارش نهایی کلمات شما به حساب نمی‌آیند. شما باید روش خود را برای ابراز معنای پرسش‌ها و استفاده از مترادف‌ها در هر جا که ممکن است، پیدا کنید.

۲- اطمینان حاصل کنید که نقطه نظر خود را به روشنی بیان می‌نمایید. می‌توانید از عباراتی چون

In my opinionI thinkI would suggest that و غیره استفاده کنید. این موجب مقاله‌ای شخصی‌تر و خواندنی می‌شود.

نکات امتحان رایتینگ- آکادمیک

۱- همیشه یک نتیجه‌گیری را شامل کنید، منظور آن یک پاراگراف در انتهای مقاله است که آن‌چه را در پاراگراف‌های قبلی نوشته‌اید خلاصه کرده و آن را تکرار دوباره می‌کند. نتیجه‌گیری، خاتمه‌ای تمیز به افکارتان می‌دهد.

نکات امتحان ریدینگ

۱- راز موفقیت در این امتحان، تمرین است.

۲- آگاه باشید که همه‌ی اطالاعاتی که برای پاسخ دادن به سؤالات نیاز دارید در متن شامل شده است- نیاز ندارید که اطلاع قبلی از زمینه‌ داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی مورد پرسش واقع شده است، دوباره متن را بخوانید تا ببینید قادر به کشف پاسخ هستید.

نکات امتحان اسپیکینگ

۱- دوباره باید گفت که راز موفقیت در تمرین کردن طی هر فرصتی با همکاران، دوستان، در اتوبوس و هرجایی که می‌توانید است! هر چه بیشتر تمرین اسپیکینگ کنید، اعتماد به نفس بیشتری در استفاده از لغات جدید خواهید داشت.

۲- آگاه باشید که جواب درستی در امتحان اسپیکینگ وجود ندارد. آزمون‌گیرندگان بیشتر مشتاق به پیدا کردن این هستند که آیا می‌توانید آن‌چه را فکر می‌کنید در راهی واضح و گویا با استفاده از انگلیسی مناسب بیان کنید یا خیر. آآ