آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید

سال ۲۰۱۶ موجی از تغییرات دنیای ما را فرا گرفت. آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید نیز بخشی از این تغییرات بود که باید در نظر گرفته شود. اگر داوطلبین از این تغییرات به ظاهر کوچک در آموزش آیلتس آگاه نباشند مطمئنا آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید را تبدیل به یک تراژدی خواهند کرد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نظر شما را به این تغییرات جلب می کند.

آموزش آیلتس 2017 نسخه جدید

آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید

آیلتس UKVI

اگرچه این اصطلاح در سال ۲۰۱۶ معرفی شد اما همانند بسیاری از تغییرات ایجاد شده در سال ۲۰۱۶ اثرات خود را در سال ۲۰۱۷ خواهد گذاشت. آیلتس UKVI تقریبا از همه نظر شبیه به آزمون آیلتس است اما در مرکز های مورد تایید British Council برگزار می شود و صرفا برای مهاجرت و تحصیل در بریتانیا مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه: پس اگر شما در آیلتس مراکز دیگر شرکت کنید و حتی نمره مورد نظرتان را بگیرید ، به هیچ وجه نمی توانید در انگلیس از آن استفاده کنید.

اما آیا واقعا هیچ گونه تغییری در این آزمون ها وجود ندارد؟

آیلتس UKVI به این دلیل ساخته شد که دولت انگلیس تصمیم به تغییراتی در مراکز مورد تایید خود کرد. بسیاری معتقدند که جرقه این ماجرا زمانی زده شد که گزارش های متعددی به دست اداره مهاجرت انگلیس رسید که در آن بیان شده بود بسیاری از مراکز آیلتس در سراسر جهان اقدام به تقلب ( فرستادن شخصی برای شرکت در آزمون به جای داوطلب و …) کردند. اگرچه این مسئله هیچ وقت به روشنی بیان نشد اما بالا رفتن ضریب های امنیتی آزمون حاکی از آن بود که سعی در پوشش ضعف های امنیتی مرکز های آیلتس و هم چنین جلوگیری از سواستفاده های احتمالی توسط افراد سود جو از مهم ترین خواست های آیلتس UKVI بوده است.

داوطلبین IELTS معمولا در حضور یک دوربین اقدام به برگزاری آزمون می کنند و بر خلاف گذشته در همان روز آزمون عکس آنها گرفته می شود و بر روی کارنامه قرار می گیرد.

تجربیات شرکت در آیلتس UKVI

اگرچه از زمان شروع آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید زمان زیادی نمی گذرد اما می توان به تجربیات برخی از افراد اشاره کرد. معمولا اشخاصی که در آیلتس شرکت کرده اند بر این باورند که تفاوتی در میزان سختی یا آسانی آزمون اتفاق نیافتاده است.

آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills نیز که تنها برای انگلیس استفاده می شود نوع جدیدی است که توضیحات آن قبلا در وب سایت آورده شده است.

IELTS deliver on computer آیلتس کامپیوتری

کاری که تافل در سال ها پیش انجام داد را گویا آزمون آیلتس در پیش گرفته و در سال ۲۰۱۷ اقدام به ارائه دو نوع آیلتس می کند. آیلتس سنتی یا کاغذی و  CB IELTS یا آیلتس computer Based . اگرچه در ابتدا تنها مراکز محدودی در سراسر دنیا این کار را انجام می دهند اما تا پایان سال تقریبا تمامی مراکز این نوع از آیلتس نیز برگزار خواهند کرد.

بخش های reading , listening, writing با کامپیوتر برگزار می شود ولی بخش Speaking هم چنان به صورت Face to Face برگزار می شود.

 

آیلتس کامپیوتری IELTS Delivered on Computer

آیلتس کامپیوتری IELTS Delivered on Computer

 

آیا آیلتس کامپیوتری خبر خوبی است؟

قرار است که هیچ تفاوتی بین این دو نسخه وجود نداشته باشد و شما حق انتخاب داشته باشید. اما کدام یک برای شما بهتر عمل می کند؟

در بسیاری از فروم ها می خوانید که یک داوطلب از نمره خود شوکه شده است و توقع داشته که نمره بالاتری کسب کند. مثلا شخصی می گوید من در آزمون های آزمایشی نمره ای معادل ۷٫۵ می گرفتم ولی در آزمون اصلی نمره overall 5.5 کسب کردم.

اگر به بررسی کارنامه این داوطلبین پرداخته شود خواهید دید که اکثر آنها توانسته اند مهارت های Speaking را با نمره مناسبی بگذرانند اما در بخش reading و  listening و در بسیاری از مواقع writing نمره آنها تفاوت بسیار زیادی دارد. آیا دلیل این مسئله برای شما هم عجیب است؟

Handwriting یا دست خط شما شاید در نگاه اول چندان مهم جلوه ندهد ، اما مطمئنا در این اختلاف نمره موثر است. بسیاری از ممتحنین آیلتس آموزش دیده اند که در صورتی که یک کلمه برای آنها قابل خواندن unreadable بود آن را غلط به حساب بیاورند. بسیاری از مواقع حتی کلمه هایی با یک ایراد نوشتاری کوچک نیز اشتباه به حساب می آیند و نمره آن برای داوطلب به حساب نمی آید. یکی از دلایل مهم کسر نمره همین مسئله خواهد بود. اما چرا آیلتس کامپیوتری برای این دسته از افراد یک  کارت برنده به حساب می آید؟

اگر دست خط خوبی ندارید و امیدی هم به خوب شدن آن ندارید!! بهترین مسئله انتخاب IELTS delivered on Computer می باشد. تایپ کردن به شما کمک می کند که هیچ نمره ای را به خاطر دست خط بدتان یا حتی نداشتن Face Validity از دست ندهید.پس اگر خوب تایپ می کنید ، شک نکنید که آیلتس کامپیوتری برایتان موثر خواهد بود. آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شبیه سازی محیط آزمون در کلاس های خود برای شما این کار را برایتان آسان تر خواهد کرد.

اما آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید فقط محدود به UKVI نمی شود.

خیلی از زبان آموزان که در سال های گذشته در آیلتس شرکت کرده اند و پس از مدتی دوباره نیاز به شرکت در آیلتس گرفته اند متوجه شده اند که آزمون سخت تر از قبل شده است. شما اگر کتاب Cambridge IELTS 3 را که در سال ۲۰۰۳ چاپ شده است با کتاب Cambridge IELTS 11 سال ۲۰۱۷ مقایسه کنید متوجه می شوید که به صورت سیستماتیک سوالات سخت تر از قبل شده اند. زبان آموزان باید هرچه بیشتر خود را آماده کنند . اما دلیل این سخت بودن سوالات چه بوده است؟

همیشه وقتی یک آزمون استاندارد چندین بار از داوطلبین گرفته می شود ، بسیاری از انتشارات سعی در مهندسی معکوس آزمون و شناخت میانبر ها می کنند و در اصطلاح آزمون را Crack می کنند. این اتفاق در مورد آیلتس هم افتاد. اما به تدریج مراکز طراحی آزمون هم سعی در پوشش این نقاط ضعف می کنند و راه های دور زدن آزمون را می بندند. در این بین سخت تر شدن سوالات یکی از مواردی است که برای آموزش آیلتس ۲۰۱۷ نسخه جدید باید در نظر گرفته شود.

برای شرکت در کلاس های آموزش آیلتس ۲۰۱۷ ایران آکسفورد با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

۴ کلید برای موفقیت در رایتیگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ کلید برای موفقیت در رایتیگ آیلتس اشاره می کند که می تواند برای شما بسیار مفید باشد. اگر شما هم دوست دارید که در آزمون رایتینگ ایلتس موفق باشید حتما با ما همراه باشید. به ۴ کلید برای موفقیت در رایتیگ آیلتس توجه کنید: خواه شما در امتحان آیلتس آکادمیک شرکت کنید یا آیلتس […]

آیا رایتینگ آیلتس محدودیت تعداد کلمه دارد؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بررسی این سوال متداول در مورد آیلتس می پردازد که آیا رایتینگ آیلتس محدودیت تعداد کلمه دارد؟ پس با ما همراه باشید تا بتوانید به جواب این سوال بپردازیم. اما آیا رایتینگ آیلتس محدودیت تعداد کلمه دارد؟ “سلام. من درباره ی امتحان رایتینگ یکی دو تا شک دارم. قسمت طولانیِ مقاله. گفته شده است که […]

آیا رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش آیلتس است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به این مسئله می پردازد که آیا رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش آیلتس است؟ یا نه . پس با ما همراه باشید و نکاتی را در مورد این بخش بررسی کنیم. اما آیا رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش آیلتس است؟ این که واقعاً در امتحانات ریدینگ و لیسنینگ آیلتس اشتباه کنید کار سختی […]

اسپیکینگ آیلتس: جنبه های روانشناسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اسپیکینگ آیلتس: جنبه های روانشناسی می پردازد و فاکتور هایی که از این جهت برای زبان آموز مفید است را مورد اشاره قرار می دهد. پس با ما همراه باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید. آیا شما تا به حال فکر کرده اید که امتحان اسپیکینگ آیلتس درباره ی چیزی بیش از فقط صحبت کردن […]

در اسپیکینگ آیلتس ممتحن دنبال چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز این مسئله را مورد بررسی قرار می دهد که در اسپیکینگ آیلتس ممتحن دنبال چیست؟ اگر شما هم یم خواهید از دید یک ممتحنبه ازمون نگاه کنید و برای بهبود نمره خود همان کارها را انجام دهید حتما این مطلب را دنبال کنید. اما در اسپیکینگ آیلتس ممتحن دنبال چیست؟ مشکل شما در بخش دوم […]

۳ نکته طلایی برای افزایش نمره آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ نکته طلایی برای افزایش نمره آیلتس اشاره می کند که اگر آنها را به کارببرید می توانید مطمئن باشید که افزایش یک نمره ای در آیلتس را خواهید داشت. پس حتما با ما همراه باشید. به ۳ نکته طلایی برای افزایش نمره آیلتس توجه کنید: در کلاس عملکرد خوبی دارید. انواع پرسشهای آیلتس را […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ