آموزش آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در آموزش آیلتس از ابتدا با شما خواهد بود. از سال ۱۹۸۰ که واحد سنجش دانشگاه کمبریج UCLES به همراه British Council آزمونی خلاقانه را به جهان معرفی کردند تا امروز که آزمون بین المللی آیلتس توانسته به عنوان پر مخاطب ترین امتحان استاندارد زبان انگلیسی در طول تاریخ لقب بگیرد مسیر بسیار طولانی را طی کرده است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز برگزاری آموزش تضمینی آیلتس در ایران اطلاعات جامعه حوالی IELTS را به شما ارائه می دهد. اگر می خواهید همه چیز از نحوه برگزاری آزمون آیلتس تا اموزش آیلتس آنلاین و یا رایگان ایران آکسفورد را بدانید به شما پیشنهاد می دهیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

آموزش آیلتس

آموزش آیلتس

آیلتس در یک نگاه

انواع آزمون : آزمون آیلتس آکادمیک و ازمون آیلتس جنرال – آزمون آیلتس Life Skills

برگزار کنندگان آزمون : کنسرسیومی از British Council ،IDP Education استرالیا ، Cambridge English Language Assessment

مهارت های آزمون : چهار مهارت Reading ریدینگ ، Listening لیسنینگ ، Writing رایتینگ و Speaking اسپیکینگ

طول مدت آیلتس: ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه

نمره بندی آیلتس : ۰ تا ۹ – فاصله های نمرات ۰٫۵ نمره می باشد.

وب سایت رسمی آیلتس : IELTS.org

هزینه : ۲۴۰ دلار ( وابسته به هر کشور ممکن است تغییر یابد )

 

پیشینه آیلتس

پیشینه آزمون آیلتس

پیشینه آزمون آیلتس

International English Language Testing Service  در ابتدا با هدف بررسی توانایی زبان آموزان در استفاده از زبان در دنیای واقعی و توانایی مکالمه ای افراد ساخته شد. در مقایسه با TOEFL PBT ( رقیب آیلتس در دهه ۱۹۸۰ ) که بیشتر با گرامر و لغت بوده است رویکردی خلاقانه و در عین حال جسورانه ای را انتخاب کرده بود.

در اوایل پیدایش آیلتس ،  به ELTS شناخته می شد. بر خلاف امروزه در آن روز ها استقبال بسیار کمی از آزمون انجام گرفت. مشکلات زیادی همانند نحوه برگزاری آیلتس در سر راه بود که چشم انداز را بسیار نا امید کننده کرده بود. حدود ۴۰۰۰ نفر در سال در آزمون شرکت می کردند. اما فکر می کنید طراحان آزمون چه کار کردند؟ آنها برای طراحی دوباره امتحان آیلتس دست به کار شدند. در اصل می توان فروغ اصلی IELTS را در سال ۱۹۸۹ دانست. از آن سال دو بار در سال های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۱ نیز آزمون دست خوش تغییراتی شد که چندان سیستمی نبود.

چه چیزی آیلتس را متمایز کرد؟

اگر امروز بسیاری از خود می پرسند که آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنم؟ و در بین این دو آزمون در حال تصمیم گیریند خود یک موفقیت بزرگ برای آیلتس به حساب می آید. اما چه خصوصیاتی باعث شد که IELTS بتواند شهرت امروز خود را کسب کند.

مهم ترین خصوصیت آزمون Speaking بوده است. شاید تا آن زمان اولین و تنها امتحانی که از یک شخص برای مصاحبه داوطلب استفاده می شد آزمون آیلتس بود. همین مسئله تمایل دانشگاه ها و موسسات را برای قرار دادن آیلتس در سیستم ارزشیابی خود بسیار افزایش داد.

همه لهجه های زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گرفت. گرچه ۸۰% آزمون به لهجه British و استرالیایی است اما ۲۰% هم از لهجه امریکایی استفاده شده است.

آیا شما باید در آیلتس شرکت کنید؟

اگر نمی دانید باید در چه آزمونی شرکت کنید و یا حتی اصلا نمی دانید آیا آزمون آیلتس برای شما لازم است یا نه باید به سوالات زیر فکر کنید و جواب دهید.

آیا قصد ادامه تحصیل ( در هر مقطعی ) در کشور های انگلیسی زبان را دارید؟

آیا در کشور های انگلیسی زبان و یا غیر انگلیسی زبان در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترا نیاز به تحصیلات دارید؟

آیا می خواهید مهاجرت به آمریکا ، استرالیا ، کانادا و یا انگلیس داشته باشید؟

آیا فرصت شغلی در یک کشور انگلیسی زبان به شما ارائه شده است؟

جواب ” بله ” به هر کدام از این سوال ها یعنی اینکه شما باید در کلاس های آموزش آیلتس شرکت کنید و در امتحان آیلتس ثبت نام کنید.

 

چه نوعی از آیلتس برای من مناسب است؟
آیلتس آکادمیک یا جنرال

آیلتس آکادمیک یا جنرال

آیلتس اکادمیک : همانطور که از اسم این نوع آزمون مشخص است تمام کسانی که به نوعی قصد تحصیل و یا شرکت در فعالیت های آکادمیک ( استادیاری ، فرصت های پژوهشی و … ) را دارند باید این نوع از تست را انتخاب کنند.

آیلتس جنرال : هدف هایی مانند کار ، فرصت های شغلی ، مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور های انگلیسی زبان نیاز به این نوع از آیلتس دارد.

آیلتس Life Skills : برای مهاجرت به انگلیس آیلتس مخصوصی به نام IELTS Life Skills وجود دارد. البته اگر هدف هایی همانند Family reunion یا ملحق شدن به خانواده در کشور انگلیس مطرح باشد این آزمون مورد قبول است. IELTS UKVI نوع ویژه ای از آیلتس است که تغییرات امنیتی در خود دارد. اگر کشور مورد نظر شما انگلیس است حتما قبل از هر کاری با مشاورین آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای تعیین نوع آیلتس خود مشورت کنید.

رقبای آیلتس

اما آیلتس همانند هر پدیده ی دیگر در دنیای امروز ما همتایان یا رقبایی دارد.  یک نگاه کوتاه به هر کدام از انها می اندازیم.

آزمون TOEFL iBT : شاید قوی ترین رقیب آیلتس را باید آزمون تافل اینترنتی دانست. این آزمون هم همانند آیلتس بسیار معتبر و استاندارد است. سازمان ETS آمریکا برگزار کننده آزمون است. تقریبا تمام دانشگاه های دنیا هر دو آزمون را برای پذیرش قبول می کند. البته کشور انگلیس از سال ۲۰۱۶ تنها آیلتس را برای پذیرش می پذیرد.

آزمون PTE : نو پا ترین آزمون استاندارد است که با سرعت زیاد در حال کسب مقبولیت است. Pearson Test of English یا همان PTE همانند آیلتس دارای دو نوع اکادمیک و جنرال است و در حال حاضر کشور استرالیا پیشگام در پذیرش این آزمون است.

در زیر جدول تبدیل نمرات آزمون آیلتس ، تافل و PTE به یکدیگر را می بینید.

مقایسه نمرات آیلتس PTE تافل

مقایسه نمرات آیلتس PTE تافل

مراکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

آیلتس تهران

دانشگاه آزاد اسلامی

موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش

موسسه فرهنگی ایرسافام

کالج زبان ماهان ( مشهد )

موسسه شکوه تهران

موسسه اموزش عالی آزاد پروشات نوین

موسسه شکوه سمنان

البته ممکن است در آینده بر حسب مورد، مجوز برگزاری آزمون ها از مرکزهای بالا اخذ و یا مراکز جدیدی معرفی شوند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اکیدا اعلام می کند تنها مرجع برای معرفی مرکز برگزاری آزمون در ایران سازمان سنجش به نشانی اینترنتی Sanjesh.org خواهد بود و زبان آموزان باید قبل از ثبت نام حتما اعتبار مرکز را از سازمان سنجش جویا شوند.

تاریخ های برگزاری آزمون آیلتس هم توسط مراکز اعلام خواهند شد. معمولا حدود ۵۰ بار در سال داوطلبین می توانید در آزمون شرکت کنند.

 

آموزش آیلتس در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد
آموزش آیلتس در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

آموزش آیلتس در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

حالا که اطلاعات کامل را در مورد زیر و بم آیلتس کسب کرده اید. حالا نوبت به آموزش آیلتس می رسد. انواع مختلف کلاس های آیلتس را به شما معرفی می کنیم تا در هر کدام بر حسب نیازتان شرکت کنید. اگر نمی دانید کدام پکیج آیلتس برایتان مناسب است ، از تماس با مشاورین ما دریغ نکنید. انها می توانند بهترین گزینه را برایتان معرفی کنند.

آموزش آیلتس تضمینی

IELTS Training Guaranteed سیستمی از آموزش ایلتس در ایران آکسفورد می باشد که به شما اطمینان می دهد که اگر در نهایت کلاس ها نتوانید ، نمره مورد نظر خود را کسب کنید کل هزینه ( ۱۰۰% Money Back ) شما به شما بازگردانده شود.

حتی اگر شما از استاد خود رضایت نداشته باشید جلسات شما رایگان خواهد شد و استاد دیگری برای شما قرار خواهد گرفت. هم چنین این پکیج آزمون آزمایشی رایگان آیلتس را نیز در بر خواهد گرفت.

آموزش آیلتس آنلاین ( مجازی )

در تمامی این سال ها به خود افتخار کرده ایم که اولین موسسه در برگزاری دوره های آیلتس آنلاین در ایران بوده ایم. ما با سیستم آموزش آنلاین خود ( LMS , Skype, Adobe Connect ) مدرس را به صورت خصوصی به منزل و یا محل کار شما می آوریم و در هر جای دنیا می توانید از کلاس های ما استفاده کنید. در این سیستم آموزشی دیگر نیازی هیچ نرم افزار آموزش آیلتس وجود نخواهد داشت و همه موارد را برایتان فراهم می کنیم.

کلاس های انگلیسی عمومی Pre- IELTS

آموزش آیلتس از پایه نیز امکان پذیر است. برای این کار می توانید از سیستم تعیین سطح آنلاین ما استفاده کنید. بعد از مشخص شدن سطحتان در کلاس های انگلیسی عمومی شرکت کنید و بعد از کسب نتیجه در کلاس های آیلتس شرکت کنید.

آموزش آیلتس رایگان

موسسه زبان ایران آکسفورد وظیفه اجتماعی خود می داند برای افراد با شرایط خاص دوره های رایگان برگزار کند. از این جهت تمامی کسانی که دارای مشکلات خاصی هستند می توانند به صورت کتبی و از طریق ایمیل ما info@iranianlc.com را در جریان بگذارند و از آموزش آنلاین و یا آموزش آیلتس حضوری رایگان ما بهرهمند شوند.

برای شرکت در کلاس های آیلتس ما و یا مشاوره رایگان با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ