نکات مهم در تسک ۲ رایتینگ آیلتس ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ چطور در تسک ۲ آیلتس نمره خوب بگیریم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به نکات مهم در تسک ۲ رایتینگ آیلتس اشاره می کند که حتما برای کسب نمره های مناسب باید لحاظ شوند. پس این متن را از دست ندهید و سعی کنید در بیشتر تمرین ها از آنها بهره ببرید.

نکات مهم در تسک 2 رایتینگ آیلتس
ielts writing task 2

نکات مهم در تسک ۲ رایتینگ آیلتس را مد نظر قرار دهید:

تسک ۲ چیست؟

تسک ۲ رایتینگ در تسک ۲ آیلتس این است که باید مقاله بنویسید. شما باید یک مقاله ی کوتاه درباره ی موضوع ارائه شده بنویسید.

باید چه قدر زمان را به مقاله اختصاص دهم؟

قسمت رایتینگ آیلتس شامل دو تسک است و ۶۰ دقیقه طول می کشد. تسک ۲ رایتینگ (مقاله) دو برابر بیشتر از تسک ۱ رایتینگ نمره دارد، پس مهم است که زمان کافی به خود دهید تا تسک را به خوبی انجام دهید. شما باید تقریباً ۴۰ دقیقه را به نوشتن مقاله برای تسک ۲ اختصاص دهید (پس مطمئن شوید که فقط حدود ۲۰ دقیقه را به تسک ۱ اختصاص می دهید!).

تعداد لغات

شما باید بین ۲۵۰-۳۵۰ لغت بنویسید. اگر شما حداقل ۲۵۰ لغت ننویسید نمره از دست می دهید، پس خیلی مهم است که به اندازه ی کافی بنویسید. همچنین با توجه به محدودیت زمانی بسیار غیر عاقلانه است که بیش از ۳۵۰ لغت بنویسید چون شما برای به پایان رساندن و تصحیح زمان کمتری خواهید داشت.

قالب آماده یا Template ها استفاده نکنید

در سال ۲۰۲۰ دیگر قالب های آماده جواب نمی دهند. به همین دلیل اکثر داوطلبین نمره مورد نظر را نمی گیرند چون سعی کرده اند از یک الگو بنویسند. اما ما در ایران آکسفورد به شما می گوییم از یک قالب مقاله استفاده نکنید یا یک مدل جواب را حفظ نکنید! ممتحن ها آموزش می بینند تا اینها را شناسایی کنند و یا نمره از دست می دهید یا مقاله تان بی اعتبار شناخته می شود.

به علاوه، قالب ها اغلب باعث می شوند تا زبان آموزان نسبت به موقعی که خودشان آن را می نویسند اشتباهات گرامری بیشتری کنند.

چه طور یک مقاله را ساختاربندی کنید

مهم است که مقاله ی خود را قبل از اینکه نوشتن را شروع کنید طرح ریزی کنید. با استفاده از تعدادی لغت از جمله اختصارات و سمبل ها آنچه را که می خواهید بنویسید طرح ریزی کنید. این راهنمای کمک کننده ای خواهد بود تا موقعی که در حال نوشتن مقاله تان هستید شما را در مسیر نگه دارد.

مقدمه یا Introduction

۱- یک جمله بنویسید که موضوع را معرفی می کند و تا حدی واقعیت های پیش زمینه درباره ی آن ارائه دهید

۲- به خواننده بگویید که می خواهید درباره ی چه چیزی بنویسید

معمولاً در مقدمه ی مقاله شما به سادگی می توانید موضوع داده شده را نقل بیان کنید. یعنی با لغات خودتان و با استفاده از مترادف های کلماتِ موجود در موضوع آن را دوباره بگویید.

در اینجا یک مثال آورده شده است:

BLOOD SPORTS HAVE BECOME A HOT TOPIC FOR DEBATE IN RECENT YEARS. AS SOCIETY DEVELOPS IT IS INCREASINGLY SEEN AS AN UNCIVILIZED ACTIVITY AND CRUEL TO THE HELPLESS ANIMALS THAT ARE KILLED. BLOOD SPORTS SHOULD BE BANNED. TO WHAT EXTENT DO YOU AGREE OR DISAGREE?

نمونه مقدمه ی مقاله ی آیلتس:

“DESPITE THE FACT THAT KILLING ANIMALS FOR SPORT IS POPULAR IN MODERN SOCIETY, IT REMAINS A CONTENTIOUS ISSUE. I BELIEVE THAT BLOOD SPORTS ARE CRUEL AND UNCIVILIZED AND SO SHOULD BE BANNED AS SOON AS POSSIBLE.”

پاراگراف های بدنه یا Body

پاراگراف های بدنه ی شما مهمترین قسمت مقاله تان هستند چون حجم زیادی از مقاله را تشکیل می دهند. جنبه های کلیدی یک پاراگراف قوی در ادامه آورده شده است:

• یکپارچگی: یک پاراگراف باید روی یک ایده ی اصلی تمرکز کند

• پروراندن: این ایده باید در جملات دیگر پرورانده شود (توضیح داده شود)

• انسجام: ایده باید به روشی واضح و منطقی توضیح داده شود

در مجموع شما باید ۲-۳ پاراگراف بدنه داشته باشید.

حتی برای نکات فوق العاده تر در مورد نوشتن پاراگراف های خوب IELTS Buddy‌ را چک کنید یا در شبکه های اجتماعی ایران آکسفورد با آدرس @IranOxfordOfficial دنبال کنید و در یک کلاس تسک ۲ رایتینگ شرکت کنید.

نتیجه گیری یا Conclusion

مهم است که یک نتیجه گیری واضح داشته باشید که نکات اصلی شما را خلاصه کند و (بسته به نوع مقاله) عقایدتان را شامل کند. شما می توانید معمولاً نکات مشابهی را که در مقدمه تان گفتید دوباره بیان کنید.

خواندن Sample را فراموش نکنید!

مطمئن شوید که در انتها چند دقیقه به خود وقت می دهید تا آنچه را که نوشته اید چک کنید. خیلی مهم است آنچه را که نوشته اید بخوانید و اشتباهات هجی و گرامری را چک کنید. شما همچنین می توانید مطمئن شوید آنچه که نوشته اید منطقی است. دلیلی ندارد برای اشتباهات احمقانه نمره از دست بدهید!

تمرین، تمرین، تمرین!

بهترین روش تقویت رایتینگ مقاله از طریق تمرین است. شما با شرکت در دوره ی آماده سازی آیلتس در ایران آکسفورد می توانید مهارت های رایتینگ خود را با کمک معلمانِ بسیار با مهارتِ ما به سطح عالی برسانید. به علاوه شما به گستره ی منابع آماده سازیِ آیلتس آکادمیک و همچنین به جلسات خصوصی هفتگی با معلم دسترسی دارید، و می توانید تعداد نامحدودی از مقالات را به ما بفرستید تا آنها را تصحیح کنیم و با بازخوردی شخصی به شما بر گردانیم.

برای دیدن آخرین تغییرات آزمون و آموزش به روز امتحان آیلتس مطلب آموزش آیلتس را دنبال کنید