رایتینگ آیلتس: سخت‌ ترین بخش؟

آموزش آیلتس در بخش Writing بسیار پیچیده و در عین حال می تواند بسیار راحت باشد. امروز می خواهیم به یک موضوع بپردازیم: رایتینگ آیلتس: سخت‌ ترین بخش؟ به سختی می‌توان در امتحان ریدینگ و لیسنینگ آیلتس اشتباهات جدی کرد. حتی اگر در درک متن یا نوار شنیداری هم مشکل دارید، برگه‌ی سؤالات ایده‌ی شفافی از آن‌چه که باید نوشته شود به شما می‌دهد. اگر هم مطمئن نیستید همیشه می‌توانید حدس بزنید. در امتحان اسپیکینگ چندتایی سؤال از شما پرسیده می‌شود پس اگر در مورد یکی از آن‌ها هم اشتباه کنید، در سؤال بعدی فرصتی دیگر خواهید داشت. قسمت دوم امتحان رایتینگ متفاوت است به این ترتیب که اگر در فهم سؤال موفق نباشید و به سمتی اشتباه بروید ممکن است هیچ امتیازی نگیرید. و این ممکن است به معنای از دست دادن امتیازی باشد که نیاز دارید.

رایتینگ آیلتس سخت‌ترین بخش؟
رایتینگ آیلتس سخت‌ترین بخش؟

بیاید با مشاهده‌ی نمونه‌ای برای بخش دوم امتحان رایتینگ شروع کنیم.

بخش دوم رایتینگ آیلتس: سخت ترین بخش؟

به نظر می‌رسد امروزه ارزش یک فرد بر اساس موقعیت اجتماعی و مایملک فیزیکی او محاسبه شود. اینطور که پیداست ارزش‌های قدیمی همچون عزت، محبت و اعتماد دیگر اهمیت ندارند.

A person’s worth nowadays seems to be judged according to social status and material possessions. Old-fashioned values, such as honour, kindness and trust, no longer seem important.

To what extent do you agree or disagree with this opinion

تا چه حد با این نظر موافق هستید یا مخالفت می‌کنید؟

برای پاسخ خود دلایلی ارائه کرده و هرگونه مثال مرتبطی را از اطلاعات یا تجربه‌ی شخصی خود شامل کنید.

حداقل ۲۵۰ کلمه بنویسید.

چگونه سر وقت این سؤال بروم؟

راحت‌ترین اشتباهی که ممکن است مرتکب شوید اینست که به سراغ یک یا دو لغت بروید و تصمیم بگیرید که این‌ها قرار است تمرکز اصلی مقاله‌ی شما باشند. به‌طور مثال تحت فشار اتاق امتحان ممکن است تصمیم بگیرید که درباره‌ی چگونگی اهمیت موقعیت اجتماعی و مایملک فیزیکی برای مردم در دنیای امروزی بنویسید. برای این مقاله نمره‌ی خوبی نخواهید گرفت چراکه به سؤال پاسخ نداده‌اید.

اولین کاری که جداً باید انجام دهید اینست که یک یا دو دقیقه به برگه‌ی سؤال نگاه کنید و تصمیم بگیرید که چه نوع مقاله‌ای را طلب می‌کند. در این مورد، مقاله‌ی درخواستی از نوع «موافق و مخالف» می‌باشد. به یک طرف سؤال نگاه می‌کنید (مردم بر اساس موقعیت اجتماعی ارزش‌گذاری می‌شوند)، سپس به طرف دیگر سؤال نگاه می‌کنید (که مردم بر اساس ارزش‌های قدیمی ارزیابی می‌شوند). در نهایت به یک جمع‌بندی می‌رسید.

من گیج شدم! چگونه می‌توانم بیاموزم تا مقاله‌ای به این شکل بنویسم؟

نوشتن مقاله‌ای این چنینی در صورتی که از یک فرآیند پیروی کنید کار سختی نیست. گستره‌ی عظیمی از مثال‌های عالی وجود دارند که به شما در یادگیری انجام این کار کمک می‌کنند. اول از همه داخل نوشتار عملی به جستجو بپردازید. در فصلی با عنوان «مقالات: موافق و مخالف» تمرین کنید. این فصل به‌صورت رایگان در دسترس است. این به شما آموزش خواهد داد که دقیقاً چگونه به این نوع مقاله اقدام کنید و تمرین‌های زیادی را در اختیارتان خواهد گذاشت.

برای مثال‌های بیشتر قسمت ۲ و قسمت ۱ از سؤالات بخش رایتینگ و نیز فعالیت‌هایی که به شما در یادگیری جواب دادن درست به آن‌ها کمک می‌کند در وبسایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد فعال باشید. همچنین می‌توانید از نوشتارهای عملی در این صفحه بهره ببرید.