تعداد کلمه در رایتینگ آیلتس

آموزشگاه زیان ایران آکسفورد آموزش آیلتس را با تعداد کلمه در رایتینگ آیلتس ادامه می دهد. امروز می خواهیم به تعداد کلمات مورد قبول در IELTS Writing اشاره کنیم که شاید به نظر ساده بیاید اما بسیار مهم است.

تعداد کلمه در رایتینگ آیلتس
تعداد کلمه در رایتینگ آیلتس

چه تعداد کلمه در رایتینگ آیلتس مورد نیاز است؟

روز امتحان آیلتس است و نزدیک به تمام کردن تست رایتینگ هستید. زمان کمی باقی مانده پس رایتینگ خود را بررسی می‌کنید. سپس به یادتان می‌آید که به تعداد لغاتی که نوشته‌اید دقت نکرده‌اید و از خود می‌پرسید آیا به اندازه‌ی کافی نوشته‌اید؟

به عنوان یک ممتحن رایتینگ آیلتس، این قضیه من را اذیت می‌کند که به این سناریو فکر کنم چرا که ممکن است آزمون دهنده امتیاز از دست بدهد. ممکن است به نظر چیز ساده‌ای برای به خاطر سپردن، بیاید اما به علت دلایلی متنوع از جمله احساس اضطراب کردن، تمام شدن زمان یا فراموش کردن شمارش لغات، شرکت‌کنندگان در آزمون همیشه حداقل تعداد کلمات مورد نیاز برای رایتینگ تسک ۱ و تسک ۲ را نمی‌نویسند. در نتیجه امتیازات با ارزش را از دست می‌دهید.

تسک رایتینگ ۱ و ۲ یکسان اما متفاوت

دو بخش در رایتینگ آیلتس وجود دارد: تسک رایتینگ ۱ و تسک رایتینگ ۲٫ برای کامل کردن هر دو تسک ۶۰ دقیقه فرصت دارید. برای تسک شماره ۱ باید حداقل ۱۵۰ کلمه بنویسید. پیشنهاد می‌شود که ۲۰ دقیقه را صرف کامل کردن این تسک کنید.

برای تسک ۲ حداقل تعداد کلمات ۲۵۰ عدد است، این کمی بیشتر از تسک شماره‌ی ۱ است، پس این را وقتی برنامه‌ی نوشتن را می‌چینید در نظر داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که ۴۰ دقیقه زمان به تسک ۲ اختصاص دهید. همچنین مهم است که به خاطر بسپارید تسک ۲ دو برابر بیشتر از تسک ۱ می‌ارزد، پس می‌خواهید که مطمئن شوید به این تسک زمانی را که شایسته‌اش است، اختصاص داده‌اید.

حداقلی وجود دارد اما حداکثری در کار نیست

با اینکه تعداد حداقلی برای کلمات مورد نیاز هر تسک وجود دارد، هیچ حداکثری در کار نیست. به خاطر داشته باشید که که برای نوشتن تعداد کلمات بیشتر، نمره‌ی بیشتری دریافت نخواهید کرد. با اینکه مشکلی ندارد بیش از حد بنویسید، مخصوصاً اگر فکر می‌کنید لازم است که به صورت کامل جواب سؤال را بدهید، باید توجه کنید که زمانتان احتمالاً بهتر صرف خواهد شد اگر آن را صرف دوباره‌خوانی جوابتان، اطمینان از کامل بودن آن و بررسی گرامر، هجی کردن، نقطه‌گذاری و … کنید.