اهمیت یادگیری زبان های خارجی در جهان امروز

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به اهمیت یادگیری زبان های خارجی در جهان امروز می پردازد. پس اگر به یادگیری زبان علاقه مند نیستید حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

اهمیت یادگیری زبان های خارجی در جهان امروز
اهمیت یادگیری زبان های خارجی در جهان امروز

در عصر امروز، چندزبانگی به چیزی بیش از فقط ‘مهم’ تبدیل شده است. دانستن زبانی خارجی به غیر از زبان بومی خود خیلی مفید است. چه از جنبه ی مالی حساب کنیم و چه اجتماعی، قادر بودن به برقراری ارتباط به زبانی خارجی به ارتباط ‘واقعی’ با افراد کمک کرده و فهم بهتری از زبان شما فراهم می کند.

چرا شما باید زبانی خارجی را بیاموزید؟ یادگیری زبانی خارجی موقعیت های شغلی را فراهم می کند. برای تجارت، توسعه و پایدار نگه داشتن جای پایی قوی در اقتصاد جهانی ضروری است. اگر آن ها روان شناسی و زبان مشتریان خارجی خود را متوجه شوند، دست یابی به آن بهتر است. بنابراین بیش تر شرکت ها به دنبال داوطلبانی با مهارت های زبان خارجی هستند. اگر شما از قبل کار می کنید، دانستن زبانی خارجی شاید باعث به رسمیت شناختن مخصوص یا ترفیع شود. به عنوان کارفرما، به تشویق عملکرد کارکنان کمک می کند، خدمات مشتری را ارتقا می دهد، و درآمد شرکت شما را افزایش می دهد.

جدای از دست یابی های مالی، یادگیری گویشی خارجی تجربه ای مخصوص را برای مسافران به ارمغان می آورد. افرادی که عاشق کشف قسمت های مختلف جهان، دانستن فرهنگ های متنوع، مکان ها، و شیوه ی زندگی هستند، دانستن زبان بومی تجربه ای را در تغییر زندگی به ارمغان می آورد. شما به راحتی مکان ها را پیدا می کنید، آدرس ها را می پرسید، و حتی غذا سفارش می دهید. صحبت به زبان، فهم بهتری از فرهنگ کشور را برای شما دربردارد. شما آزادانه تر با افراد تعامل می کنید و گستره ای بزرگ تر را برای ملاقات افراد جدید، پیدا کردن دوستان جدید، تفریح بیش تر، و لذت فراهم می کند.

تصمیم مهم بعدی این است که از بین تعدادی زبان خارجی انتخاب کنید – فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، یا ایتالیایی – که بیاموزید. شما خواه زبانی را برای دلیل مخصوصی بیاموزید یا برای علاقه باشد، یادگیری زبانی خارجی باعث موفقیت طولانی مدت می شود. راه های جدیدی را در برابر شما قرار می دهد. هر چه زبان بیش تری را بدانید، بهتر خود رو ابراز می کنید.