اهمیت اعتماد به نفس در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به یکی از مهم ترین در عوامل در موفقیت آیلتس اشاره می کند. اگر اهمیت اعتماد به نفس در آیلتس هنوز برایتان کاملا مشخص نیست پس به ادامه متن توجه کنید تا از آن مطلع شوید و بدانید چگونه باید آن را به دست آورید.

اهمیت اعتماد به نفس در آیلتس
اهمیت اعتماد به نفس در آیلتس

چگونه به اهمیت اعتماد به نفس در آیلتس آگاه شویم؟

اعتماد به نفس داشتن به چه معناست؟

اعتماد به نفس در دیکشنری اینگونه تعریف شده است: اعتقاد به خود و قدرت و توانایی‌های خود. این می‌تواند با جنبه‌های مختلف از زندگی شما ارتباط داشته باشد از جمله شرکت در آزمون آیلتس. برخورداری از اعتماد به نفس درباره‌ی آزمون به این معناست که به خود اعتقاد دارید و می‌دانید که از قدرت و توانایی برای کسب نمره‌ی مورد نظر در آزمون آیلتس برخوردار هستید.

چگونه اعتماد به نفس به دست می‌آورید؟

  1. برای امتحان آماده باشید

بزرگ‌ترین تقویت کننده‌ی اعتماد به نفس آماده‌بودن برای امتحان است. ناآگاهانه رفتن می‌تواند منجر به امتیازی نامطلوب بشود و شما را نسبت به امتحانات آینده بدبین کند. با خواندن نکات و تکنیک‌های امتحان، انواع معمول سوال و غیره خود را برای روز بزرگ آماده کنید. همچنین، گوش کنید و نمونه جواب های قسمت‌های مختلف را بخوانید تا بدانید امتحان از شما چه می‌خواهد. Ieltsessentials.com مکانی عالی برای تمرین است.

  1. از منابع قابل اعتماد بپرسید

این با آمادگی برای امتحان آیلتس رابطه‌ی بسیار نزدیکی دارد. اگر شما هر سوالی درباره‌ی آن‌چه که خوانید، دیدید، یا شنیدید دارید، از معلم خود، معلم خصوصی، یا مرکز آیلتس محل خود بپرسید. رجوع به منبعی قابل اعتماد باعث می‌شود شما درباره‌ی جواب بیشتر مطمئن باشید.

  1. مثبت فکر کنید

سعی کنید روی افکار مثبت تمرکز کنید مثل این‌که شما چه قدر خوب برای امتحان آماده هستید و چه‌قدر سریع می‌توانید هر دو تمرین قسمت رایتینگ را بنویسید. روی افکار منفی متمرکز نشوید مثل اشتباهات گرامری شما در قسمت اسپیکینگ یا این که چه‌قدر از جواب‌ها را در قسمت ریدینگ خالی گذاشتید. فقط تمرکز بر افکار مثبت است که به شما دیدگاه بهتری از امتحان کلی می‌دهد. هر وقت که شما به چیزی منفی درباره‌ی امتحان فکر می‌کنید، سعی کنید آن را با چیز مثبتی که انجام داده‌اید، جایگزین کنید.

  1. خود را موفق تصور کنید

این به مثبت فکر کردن مربوط می‌شود، فقط با تمرکز بیشتر. تصور کنید در حال نوشتن امتحان آیلتس هستید، و با اعتماد به نفس جواب‌ها را می‌دانید، و امتیازی که می‌خواهید را می‌گیرید. افکار مثبت می‌توانند به رفتار مثبت مبدل شوند، و به احتمال زیاد، به نتیجه‌ی مثبت.