رایتینگ آیلتس: Spelling چه قدر مهم است؟

اهمیت دیکته کلمات در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به رایتینگ آیلتس: Spelling چه قدر مهم است؟ و این سوال مهم که آیا Spellimg در رایتیگ آیلتس مهم است و اگر اینطور است تا چه حد مهم است. پس با ما همراه باشید.

رایتینگ آیلتس: Spelling چه قدر مهم است؟

importance of spelling on ielts
importance of spelling on ielts

من باید چه تعداد لغت در آیلتس بنویسم؟

برای اشتباه انجام دادن این قسمت واقعاً هیچ بهانه ای وجود ندارد. تمرین ۱ تعیین می کند که شما باید ۱۵۰ لغت بنویسید، و تمرین ۲، ۲۵۰ لغت را از شما می خواهد. همچنان دست کم ۲۳% از جواب های نوشته شده زیر تعداد لغات مشخص شده هستند. اگر شما تعداد لغات لازم را ننویسید نمره از دست می دهید، پس درست انجام دادنِ این قسمت واقعاً مهم است.

من پیشنهاد می کنم که شما با فهمیدن این که ۱۵۰ و ۲۵۰ لغت از نوشته تان تقریباً چه مقدار جا می گیرد این مساله را برای خود راحت تر سازید. مقاله ای را که دستی نوشته اید پیدا کنید، و ۱۵۰ لغت را بشمارید و به تعداد خطی که شامل می شود توجه کنید. سپس ۱۰۰ تا لغت دیگر اضافه کنید و به فضایی که ۲۵۰ لغت پر می کند توجه کنید. وقتی موقع امتحان شود، این ایده ی خوبی به شما می دهد که آیا شمارش کلماتتان تقریباً درست است یا نه. با این حال، همچنان کار عاقلانه ای است که موقع چک کردن کارتان آن را بشمارید.

برای شناخت بیشتر بخش رایتینگ آیلتس مطلب آموزش آیلتس را ببنید

Spelling تا چه اندازه مهم است؟

Spelling فقط در رایتینگ مهم نیست بلکه در ریدینگ و لیسنینگ هم اهمیت دارد. اگر شما در امتحان لیسنینگ لغتی را اشتباه Spelling کنید، نمره ی آن را نمی گیرید. در امتحان رایتینگ شما را بر اساس توانایی تان در درست Spelling کردن قضاوت می کنند. برای مثال، داوطلب برای کسب نمره ی ۸ “به ندرت در Spelling مرتکب خطا می شود”، در حالی که داوطلب برای کسب نمره ی ۵ “احتمالاً مرتکب خطاهای قابل توجهی در Spelling می شود”. پس Spelling مهم است.

علامت گذاری یا Punctuation چقدر مهم است؟

نقطه گذاری می تواند به خصوص برای آن هایی سخت باشد که زبان اولشان بر مبنای رونوشت لاتین نیست، برای مثال چینی، عربی یا زبان امحاری. فراموش کردن این مساله که جمله را با حرف بزرگ شروع کنید راحت است. ممتحن احتمالاً یک بار به شما اجازه خواهد داد تا از این مساله قسر در روید، اما اگر اغلب رخ دهد نمره تان کم می شود. پس اگر زبان شما سیستم نوشتاری متفاوتی دارد، نقطه گذاری مساله ی دیگری است که باید از آن آگاه باشید.