نکات مهم روز آزمون آیلتس

نکات مهم برای روز آزمون آیلتس را در ذهن بسپارید:

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات مهم برای روز آزمون آیلتس اشاره می کند. اینکه در روز امتحان چه کارهایی باید بکنید و چه کارهایی را نباید انجام دهید بسیار مهم خواهند بود. پس این مطلب را حتما در ذهن خود داشته باشید.

نکات مهم برای روز آزمون آیلتس
نکات مهم برای روز امتحان آیلتس

۱) زود برسید:

همیشه به محل برگزاری زود برسید. اولاً، زمان کافی برای آماده شدن خواهد داشت و باید همه‌ی وسایل‌تان را به مرکز آزمون آیلتس تحویل دهید که خودش وقتگیر است. به علاوه، اگر دیر برسید نمی‌توانید آزمون بدهید.

۲) نه تلفن و نه دستشویی:

بله! اجازه ی حمل موبایل را در سالن آزمون نخواهید داشت پس باید آن را بیرون از سالن به پرسنل تحویل دهید. اولاً طول مدت آزمون ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه است. دوماً به شما در میان آزمون اجازه‌ی رفتن به دستشویی را نخواهند داد پس اگر می‌خواهید باید پیش از شروع آزمون بروید.

۳) دستورالعمل‌های مهم:

این یکی از نکات مهم برای روز آزمون آیلتس است. با دقت به دستورالعمل‌هایی که ممتحن پیش از شروع آزمون می‌دهد گوش دهید. به شما خودکار و مداد داده خواهد شد و اگر تشنه شدید نگران نباشید، کنار صندلی‌تان آب قرار خواهند داد. از طرف دیگر باید آزمون را در زمان (مشخص شده) کامل کنید. شما برای امتحان لیسنینگ و ریدینگ باید پاسخ‌های درست را علامت بزنید چون اشتباه خطرناک خواهد بود و از شما نمره کسر می‌شود.

۴) ساعت:

در اتاق آزمون یک ساعت وجود خواهد داشت پس مطمئن شوید که جایش را می‌دانید و پیش از شروع آزمون به آن نگاهی بیاندازید تا بتوانید به بررسی ادامه داده و زمان‌تان را برای امتحان‌های لیسنینگ و رایتینگ متعاقباً مدیریت کنید.

۵) آرام و متمرکز بمانید:

شب قبل از آزمون خواب خوبی داشته باشید، در روز آزمون پاسپورت خود را بعنوان مدرک شناسایی همراه داشته باشید. تمرکزتان را روی بخش حاضر حفظ کنید، اگر لیسنینگ را تمام کرده‌اید دیگر آن را فراموش کنید چون دیگر تمام شده و الان روی بخش‌های ریدینگ و سپس رایتینگ متمرکز شوید.

۷) لیست وسایلی که باید در روز آیلتس همراه داشته باشید

کارت شناسایی معتبر

مداد و پاک کن

دستمال کاغذی

ساعت مچی