راه های عملی برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به راه های عملی برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی و استفاده از لغات فعال در جملات زبان همیشه تاکید داشته است. برای دیدن برخی از این تکنیک ها  مقاله زیر را از دست ندهید.

راه های عملی برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی
راه های عملی برای افزایش دایره لغات زبان انگلیسی

۱- سطح واژگانی فعلی خود را تعیین کنید. این کاری است که می توانید از طریق چند آزمون واژگانی که در وبسایتهای گوناگونی موجود هستند، انجام دهید. با انجام این مراحل، نقاط قوت و ضعف خود را در سطح واژگانی فعلی تان خواهید دانست. فهرست واژگانی خود را آماده کنید تا بتوانید هر روز آن را مرور کنید.

۲- بیشتر بخوانید. خواندن راهی عالی برای توسعه ی واژگانتان است و همزمان بافتهای متنی صحیح برای کلمات را درک خواهید کرد.

  • در هنگام خواندن از یک دیکشنری استفاده کنید تا بتوانید لغاتی را که متوجه نمی شوید در آن پیدا کنید.
  • محتوایی را بخوانید که به نظرتان جالب است، خواه رمانهای تخیلی باشد، روزنامه، یک کتاب تاریخی یا مجله.

۳- از مترادف ها استفاده کنید. وقتی می نویسید یا حرف می زنید، بجای استفاده از لغات کوچک توصیف کننده مانند: the building over there is big از لغات فصیح تر استفاده کنید که اساساً همان چیز هستند، اما معنای بیشتری را انتقال می دهند. برای مثال: the building over there is gigantic.

  • متناوباً می توانید جملاتی پیچیده تر بسازید. برای مثال the building over there is said to be one of the largest in Europe..

۴- برچسب بسازید. اگر گویشور انگلیسی غیر بومی هستید، حتی به خاطر سپردن لغات پایه هم می تواند سخت باشد. راهی خوب برای دور زدن این مشکل اینست که همه ی اقلام داخل منزل خود را برچسب بزنید و بر روی برچسبها لغت انگلیسی و تلفظش را بنویسید.

  • این برچسب ها را روی اقلام بچسبانید و هربار که آن وسیله را می بینید یا از آن استفاده می کنید، برایتان یادآوری خواهد شد.
  • برچسبها را به حال خود رها کنید تا زمانی که آن ها را به خاطر بسپرید.

۵- یک دیکشنری بخوانید.  دیکشنری منبعی خوب برای یادگیری و تسلط برا لغات انگلیسی است. مجبور نیستید آن را از اول تا آخر بخوانید، صرفا لغاتی را انتخاب کنید که برایتان جالب است و یاد بگیرید که پگونه از آنها به خوبی استفاده کنید. بعداً از یک دایره المعارف استفاده کنید.